Kuchnia w tym domu zajmuje naprawdę sporo miejsca. To prawdziwe serce domu. Fot. La Shed Architecture.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Kuchnia w tym domu zajmuje naprawdę sporo miejsca. To prawdziwe serce domu. Fot. La Shed Architecture.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
04 marz 2014 05:59

Kuchnia skandynawska. Koniecznie zobacz tę aranżację!

W tym wnętrzu nietrudno o głęboki oddech! To kuchnia, w której aż chce się żyć - tyle tu bieli, światła, przestrzeni, naturalnych materiałów. Całość w skandynawskim, choć chłodnym stylu, imponuje nowoczesnością i prostotą.

The Blue Hills House to rezydencja projektu pracowni La Shed Architecture z Montrealu. Kuchnia jest prawdziwym sercem tego pięknego domu, wtopionego w naturę i zapewniającego swoim mieszkańcom maksimum komfortu, prywatności i poczucia współistnienia z przyrodą.

Z zewnątrz dom jest ledwie widoczny spomiędzy drzew. W środku - naturalne materiały i prosty wystrój jeszcze pogłębiają to odczucie. To dom, w którym codziennie poczujemy się jakbyśmy byli na wakacjach.

Z dala od miasta

Właściciele wyprowadzili się tutaj, aby wieść życie bliżej przyrody, z dala od zgiełku miasta. Dlatego zależało im na lokalizacji wśród drzew oraz - nie mniej ważne - na takim wystroju wnętrza, który pozwalałby na codzienny odpoczynek.

W dużej kuchni znalazły się aż dwie wyspy kuchenne - dzięki temu jednocześnie w kuchni może pracować kilka osób, a dodatkowo kuchnia zyskała na pojemności i przestrzeni nieograniczanej górną zabudową. Wnętrze zaaranżowano konsekwentnie w bieli, ponadczasowej, a że matowej - także minimalistycznej. Wszystko jest tu proste, lekkie i pełne przestrzeni.

Naturalny charakter kuchni podkreśla naturalne drewno na blatach kuchennych, piękne drewniane stołki barowe, duży drewniany stół jadalniany, nad którym zawisła nieskazitelnie biała lampa.

Źródło zdjęć:  La Shed Architecture

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Pafnucy, 2014-03-04 08:55:08

    zima za oknem, zima w wnętrzu. a już ta ściana meblowa z białych desek i tylko bryłka lodówki się oddziela jest tak przejmująco zimna, że już nie mogę i poproszę o kuchnie z Sycylii albo Andaluzji na drugą nóżkę...

POLECAMY W SERWISACH