Kuchnię od salonu oddziela strefa jadalniana, w której ulokowano stół i sześć krzeseł z bielonego dębu. Na granicy jadalni i kuchni znalazła się wyspa, z górującym nad nią stalowym okapem. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kuchnię od salonu oddziela strefa jadalniana, w której ulokowano stół i sześć krzeseł z bielonego dębu. Na granicy jadalni i kuchni znalazła się wyspa, z górującym nad nią stalowym okapem. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kuchnia transgraniczna

Centralne miejsce zajmuje wyspa. Rzecz zwykła i codzienna w nowocześnie zaprojektowanych kuchniach Niezwykły natomiast jest blat z indyjskiego marmuru – wybitne dzieło Matki Natury. Zabudowę kuchenną opanował włoski design. A projekt? Jak najbardziej polski! W aranżowaniu wnętrz kuchennych już dawno zniesiono granice.

Przestronna i funkcjonalnie wyposażona kuchnia, zgodnie z życzeniem właścicieli, została zaaranżowana w kolorach jasnego beżu i złamanej bieli. Podobnie jak w sąsiadującej z nią jadalni, pojawiają się tutaj naturalne materiały – kamień i drewno. Dzięki umiejętnemu zestawieniu oraz jasnej, neutralnej oprawie, budują one we wnętrzu zarówno ciepły, jak i nowoczesny klimat. Marmurowe blaty w kuchni, z fantazyjnym rysunkiem żyłkowań, stały się główną ozdobą wnętrza.

Z tak wyrazistym elementem konkurować może już tylko stół z bielonego dębu, który całkowicie zdominował strefę jadalnianą. Umieszczone nad nim szklane lampki, wyglądają jak lodowe rzeźby. Również w części roboczej nie zabrakło odpowiedniego oświetlenia. Zlew zamontowano pod oknem, tak aby podczas zmywania, jak najdłużej korzystać ze światła dziennego. W podwieszanym suficie swoje miejsce znalazł szereg halogenowych reflektorów. Ostatni, znakomicie oświetlony fragment przestrzeni, to szafki przesłonięte szybami z satynowanego szkła. Ich zawartość subtelnie eksponują lampki umieszczone wewnątrz zabudowy kuchennej.

W nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu pojawiają się typowo high-techowe odniesienia – górująca nad wyspą bryła okapu, stalowe oprawy świateł, czajnik i chlebak ze stali nierdzewnej. O funkcjonalności i pomysłowości, z jaką zaprojektowano kuchnię, świadczy umieszczenie w wyspie, obok płyty ceramicznej... drugiego zlewu. Można w nim umyć, np. warzywa, bez konieczności odchodzenia od gotujących się potraw.

Włoska zabudowa kuchenna sprawia wrażenie, jakby usunęła się lekko w cień, została bowiem „ukryta” w nadbudowie z suchego tynku. Nic bardziej mylnego. Jej lustrzane, lakierowane na wysoki połysk fronty, ozdobione poprzecznymi liniami uchwytów, przyciągają uwagę... każąc intensywnie myśleć o jej zawartości. Ale nawet szklane tafle nie zdradzą, co gospodyni ma jeszcze do ukrycia...

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-08 22:06:33

    Fajny jest ten motyw powtórzenia okapu w oświetleniu

POLECAMY W SERWISACH