Centrum kuchni stanowi funkcjonalna wyspa: strefa przygotowywania posiłków oraz gotowania i pieczenia. Wyposażona w płytę grzejną oraz piekarnik (Samsung); wbudowany w appendierę okap meblowy z oferty Faber. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Centrum kuchni stanowi funkcjonalna wyspa: strefa przygotowywania posiłków oraz gotowania i pieczenia. Wyposażona w płytę grzejną oraz piekarnik (Samsung); wbudowany w appendierę okap meblowy z oferty Faber. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 gru 2012 12:54

Kuchnia w angielskim stylu. Inspiracja spokojną wsią

Yorkshire pudding, placek pasterski, sandwicze. Wyjątkowa kuchnia, urządzona w stylu wiktoriańskim, to miejsce wprost idealne do przyrządzania specjałów z angielskiej książki kucharskiej.

Kadry z wnętrza tej nietuzinkowej, zaprojektowanej z wyjątkową dbałością o detale kuchni kojarzą się nieodłącznie z angielską prowincją. Nie bez powodu - cały, niezwykle okazały dom zaprojektowany został w oparciu o inspiracje stylem angielskim, w jego klasycznej w wersji. Kuchnia - z dużą ilością elementów drewnianych oraz imponującą wyspą pośrodku.

Mariaż stylów

Nie brakuje tu również akcentów staropolskich, wyrażonych za pomocą brył drewnianych mebli (przede wszystkim w jadalni), które świetnie oddają klimat miejsca – malowniczego, surowego oraz naznaczonego tradycją Podlasia. Ten wyjątkowy mariaż stylu, wysmakowane połączenie różnych źródeł inspiracji stanowi znak rozpoznawszy całego projektu.

Stylowo i elegancko

Klimat eleganckiej, stylowej kuchni budują przede wszystkim zastosowane materiały: drewniana zabudowa kuchenna, kamienne blaty. Stylową bazę aranżacji stanowi wykończenie ścian: farba ścienna w kolorze ciemnego błękitu w zestawieniu z tapetą w pionowe pasy (w tym samym kolorze).

Także wyposażenie kuchni pozostaje w zgodzie z konwencją. Armatura - w stylu retro, z porcelanowymi uchwytami; umieszczone pod oknami zlewozmywaki – tradycyjne, jeden do mycia naczyń, drugi płukania produktów wyjętych z lodówki; okap – zabudowany w zawieszonej nad wyspą appendierze.

Urzekające detale

Drewniane meble (malowane na kolor biały, a następnie lakierowane) nie pozostawiają wątpliwości co do stylu i klimatu pomieszczenia, a przy tym urzekają stylowymi detalami. Uwagę zwraca klasyczne frezowanie frontów, dekoracyjne listwy oraz pilastry, szpros zdobiący przeszklone drzwiczki, ażurowy front szafki na świeże produkty i wreszcie – eleganckie, porcelanowe uchwyty-gałki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH