Drewniane ściany doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Drewniane ściany doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
03 marz 2014 05:39

Kuchnia w domu z drewna. Nowoczesna i piękna

Drewniane ściany z bali i białe, nowoczesne meble na wysoki połysk. Niemożliwe? A jednak. W tej kuchni stworzyły naprawdę niezwykły klimat.

W tej kuchni perfekcyjnie połączono to co naturalne, z tym co nowoczesne. I jedno wcale nie wyklucza drugiego. Wręcz przeciwnie.

Nowoczesne rozwiązania idelanie pasują do drewna. W żaden sposób nie wykluczają się. Są raczej dobrze skomponowanym kompromisem – podkreśla projektant Tomasz Motylewski.

Wszystkie elementy stanowią harmonijną, bardzo spójną całość, która prezentuje się lekko, szykowanie i niezwykle urokliwie. Jasne, drewniane ściany perfekcyjne pasują do wszystkich elementów wyposażenia – białej, prostej zabudowy, nowoczesnego oświetlenia czy też czarnych, plastikowych krzeseł. A do tego jeszcze ciepło drewnianych ścian stanowi znakomity kontrast z podłogą wykończoną zimnymi, szarymi płytkami gresowym, które widoczne są w całej strefie dziennej.

Zabudowa w kształcie litery L: wygodna i funkcjonalna

Projektując zabudowę kuchenną projektanci musieli uwzględnić nie tylko kwestie estetyczna, ale także specyficzne uwarunkowania, które wiązały się z drewnianą konstrukcją.

Nie mogliśmy tu zaprojektować żadnych górnych szafek, bo nie można ich było powiesić na ścianach. W domu z bala ściany cały czas pracują i wszystko musiało być montowane do podłogi – tłumaczy Tomasz Motylewski.

W efekcie powstała wygodna i funkcjonalna zabudowa w kształcie litery L. Skrywa ona wszystkie niezbędne sprzęty, zapewniając jednocześnie sporo miejsca na przechowywanie. Niska, dolna zabudowa pozwoliła także wyeksponować piękno, drewnianych bali.

Jasna przestrzeń: otwarta i pachnąca lasem

Wnętrze jest także jasne i bardzo przestronne. To z kolei zasługa otwartej strefy dziennej, w której płynnie przenikają się trzy strefy (kuchni, jadalni i salonu) oraz dużych okien, otwierających dom na otaczający krajobraz. Las swobodnie zagląda do środka. A gdy uchylimy okno poczujemy jego zapach inny wiosną i inny jesienią. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-03 10:03:49

    białe fronty, marzenie niejednej z Pań ;)

POLECAMY W SERWISACH