Nie tylko fronty, ale także korpus wysokich słupków wykonano z fornirowanej płyty. W zabudowie sprzęt AGD marki Siemens. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nie tylko fronty, ale także korpus wysokich słupków wykonano z fornirowanej płyty. W zabudowie sprzęt AGD marki Siemens. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 cze 2012 10:16

Kuchnia w drewnie. Ciepła i nowoczesna

Przytulny dom, pełen ciepłej, rodzinnej atmosfery, to miejsce do którego chętnie się wraca. Wspomnienia z wypraw – tych dalekich i bliższych – powracają podczas rozmów przy stole, a te, które zatrze ulotna pamięć, przywołują fotografie.

Kuchnia oraz sąsiadująca z nią jadalnia, połączona z salonem, zajmują parter domu. Niezwykle przytulnego, a jednocześnie nowoczesnego. Nie brakuje tu przestrzeni oraz nowatorskich, funkcjonalnych rozwiązań. Z kolei materiały i barwy budują klimat ciepłego, tradycyjnego wnętrza.

Oryginalny charakter domu to w dużej mierze efekt współczesnej interpretacji klasycznych rozwiązań, czego przykłady można odnaleźć także w kuchni. Wybór barw (kompozycja złamanej bieli i brązu) oraz materiałów (np. fornirowane fronty meblowe) to tylko z pozoru zapowiedź wnętrza ze wszech miar klasycznego.

Okazuje się bowiem, że kuchnia jest w pełni nowoczesna, mimo to emanuje ciepłem. Zabudowę niewielkiej kuchni stanowią szafki dolne oraz dwa wysokie słupki, w których umieszczono sprzęt AGD (ekspres do kawy, piekarnik, mikrofalówka).

Meble w lakierowanym MDF-ie

O nowoczesnym charakterze kuchennych mebli nie decyduje połysk lakierowanego MDF-u ani chłód achromatycznych barw. Wręcz przeciwnie! Tu dominują ciepłe, miodowe odcienie forniru na frontach oraz brąz i złamana (a więc ciepła) biel na ścianach.

Aktualność zapewnia forma zabudowy oraz detale: brak szafek górnych, a także otwieranie bez pomocy tradycyjnych uchwytów. Fronty oraz widoczne boki korpusów szafek, a także lica szuflad wykonano z fornirowanej płyty w kolorze merbau.

Rysunek drewna w postaci poziomych pasów akcentują metalowe listwy, umieszczone w górnej krawędzi frontów, ułatwiające otwieranie szafek i szuflad. Całości dopełnia czarny, kompozytowy blat.

Kuchnia bez górnej zabudowy

Całkowita rezygnacja z górnej linii zabudowy nie tylko nadała wnętrzu nowoczesności i lekkości, ale także umożliwiła swobodne wykończenie ścian nad blatem. Zostały one zabezpieczone w strefach gotowania i zmywania (czyli szczególnie narażonych na zabrudzenia i zachlapanie) szkłem lakierowanym na kolor ścian.

Duża lodówka typu side by side otrzymała komfortową lokalizację. Specjalna wnęka, wykonana z płyty gipsowo-kartonowej, nie tylko skutecznie osłania lodówkę, ale także oddziela częściowo kuchnię od salonu. Niepełna wysokość ścian wnęki dodaje lekkości.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • toptrendymeble-pl, 2012-06-12 08:23:54

    bardzo nam sie podobaja krzesła :)

POLECAMY W SERWISACH