Połyskliwa czerń, matowa (z małym wyjątkiem) czerwień, domieszka ciepłego drewna tekowego i chłodnego szarego gresu (Nowa Gala) - w takiej, dość kontrastowej gamie kolorystycznej, zaaranżowano kuchnię. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Połyskliwa czerń, matowa (z małym wyjątkiem) czerwień, domieszka ciepłego drewna tekowego i chłodnego szarego gresu (Nowa Gala) - w takiej, dość kontrastowej gamie kolorystycznej, zaaranżowano kuchnię. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 lut 2010 14:38

Kuchnia w kolorze wina i czerni

Mimo że pani domu zdecydowała o ostatecznym wyglądzie kuchni, to jednak pan domu przebywa tu najczęściej. Kiedyś był kucharzem w restauracji, dziś z przyjemnością gotuje dla swojej rodziny.

Przestrzeń do gotowania jest tu wprost wymarzona, bo wnętrze zostało zaaranżowane tak, by sprawnie i wygodnie można było się po nim poruszać.

I tak, na jednej ze ścian umieszczono szafki wiszące oraz stojące, ze stanowiskami do przygotowywania posiłków, gotowania i zmywania. Obok stworzono tzw. kącik śniadaniowy, z niewielkim stolikiem, przy którym rano można na chwilę usiąść, by wypić szybką kawę czy zjeść tosty (jadalnia właściwa znajduje się w położonym obok salonie). Z kolei przy przeciwległej ścianie umieszczono wysoką zabudowę z wszelkimi, niezbędnymi w kuchni sprzętami AGD. W tej nowoczesnej kuchni prym wiedzie duet kolorów: bordo i czerń.

Meble w czerwieni i czerni

Czerwień zdominowała ściany, czerń - kuchenne meble. Mnóstwo tu szklanych, błyszczących powierzchni - czarnym szkłem oklejono fronty szafek i wysokiej zabudowy, połyskuje również czarny, granitowy blat, a także bordowe szkło umieszczone na ścianie w strefie roboczej. Meble nabierają dodatkowego blasku za sprawą dyskretnie rozmieszczonego oświetlenia.

W bordowo-czarną dominantę wdziera się trzeci, dosyć kontrastowy element - ciepłe drewno tekowe. Tek pojawia się w kuchni w dwóch miejscach: jako ścienna okładzina, wyodrębniająca kącik kawowy i jako obudowa ściany, przy której stanęła wysoka zabudowa. Ściana ta, częściowo oddziela kuchnię od salonu, zaś w samym salonie pełni funkcję strefy telewizyjnej. Ostatnim, dopełniającym intrygującej całości elementem we wnętrzu, są jasnoszare płyty gresowe na podłodze. Podobnie jak drewno, stanowią pewną przeciwwagę dla pozostałych, użytych w kuchni materiałów.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:28:10

  Ma coś w sobie
 • www.projektywnetrza.pl, 2010-06-02 11:15:22

  Kuchnia sprawia wrażenie ciężkiej w porównaniu z reszta która widać w oddali. W kwestii frontów to również nie polecam, a szczególnie tym którzy maja dzieci lub zwierzaka :)
 • baz, 2010-05-04 22:23:45

  kuchnia moze niezła ale wspólczuje czyszczenia , te fronty sie brudza jak cholera.... ni cmnie nie przekona , wiem bo projektuje na co dzien kuchnie.....

POLECAMY W SERWISACH