Otwartą przestrzeń strefy dziennej tworzą: salon, minigabinet, hol oraz kuchnia z możliwością całkowitego zamknięcia. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Otwartą przestrzeń strefy dziennej tworzą: salon, minigabinet, hol oraz kuchnia z możliwością całkowitego zamknięcia. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 paź 2011 09:19

Kuchnia w męskim mieszkaniu. Praktyczna, ale i ładna

Kuchnia mężczyzny nie musi wyglądać jak kącik w stylu biwakowym. Nie musi być ograniczona do minimum sprzętów i zupełnie wyzbyta stylu. Oto designerskie wnętrze dla mężczyzny.

Kuchnia ma charakter, styl, jest doskonale wyposażona i funkcjonalna... a co najważniejsze bardzo reprezentacyjna. Potrafi zaskoczyć samym sposobem zaistnienia we wnętrzu – oto kuchnia, która jest częścią strefy salonowej, będąc wydzielona systemem ścian przesuwnych. Można ją całkowicie zamknąć – i zapomnieć o jej istnieniu - lub ujawnić tak, by stała się fragmentem salonu.

Kuchnia ukryta

Jednak opcja ukrywania kuchni jest niezbędna chyba tylko w momencie, kiedy pan domu będzie miał niespodziewanych gości, tuż po wielkim gotowaniu. Elegancka, czarna zabudowa to pionierski projekt: pierwszej czarnej kuchni w historii Poggenpohl. Również po raz pierwszy w tym designerskim modelu zostało zastosowane oświetlenie diodowe, które atrakcyjnie doświetla i dekoruje (jest możliwość wyboru koloru poświaty).

Jak przystało na męską precyzję, wszystko w tej kuchni ma swoje miejsce. Systemy w szafkach i szufladach porządkują naczynia i wszelkie drobiazgi. Pochłaniacz jest zintegrowany z szafką (autorski projekt Galerii Wnętrza). Tak samo sprytnie ukryty jest filtr do wody.

Prosta kuchenna zabudowa

Prosta bryła kuchennej zabudowy zwraca uwagę na interesujące materiały, z jakich jest wykonana. Wykorzystano bowiem parapan (szkło akrylowe), który jest znacznie wytrzymalszy niż standardowo stosowany MDF. Do tego dobrano blaty robocze z granitu „Star Galaxy”.

Niewielka płyta ceramiczna w zupełności wystarcza, by przygotować szybkie danie. Do tego duża lodówka, profesjonalny ekspres do kawy oraz winiarka.  

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • gość, 2014-02-07 09:55:30

  świetny projekt!
 • wodnik100, 2011-10-14 21:46:58

  Witam

  Ma w sobie to "coś"

  zatem każdy gość

  swobodnie tu czuje

  czerń tu inspiruje.

POLECAMY W SERWISACH