Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Otwartą przestrzeń strefy dziennej tworzą: salon, minigabinet, hol oraz kuchnia z możliwością całkowitego zamknięcia. Fot. Bartosz Jarosz.

Otwartą przestrzeń strefy dziennej tworzą: salon, minigabinet, hol oraz kuchnia z możliwością całkowitego zamknięcia. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 paź 2011 09:19

Kuchnia w męskim mieszkaniu. Praktyczna, ale i ładna

Kuchnia mężczyzny nie musi wyglądać jak kącik w stylu biwakowym. Nie musi być ograniczona do minimum sprzętów i zupełnie wyzbyta stylu. Oto designerskie wnętrze dla mężczyzny.

Kuchnia ma charakter, styl, jest doskonale wyposażona i funkcjonalna... a co najważniejsze bardzo reprezentacyjna. Potrafi zaskoczyć samym sposobem zaistnienia we wnętrzu – oto kuchnia, która jest częścią strefy salonowej, będąc wydzielona systemem ścian przesuwnych. Można ją całkowicie zamknąć – i zapomnieć o jej istnieniu - lub ujawnić tak, by stała się fragmentem salonu.

Kuchnia ukryta

Jednak opcja ukrywania kuchni jest niezbędna chyba tylko w momencie, kiedy pan domu będzie miał niespodziewanych gości, tuż po wielkim gotowaniu. Elegancka, czarna zabudowa to pionierski projekt: pierwszej czarnej kuchni w historii Poggenpohl. Również po raz pierwszy w tym designerskim modelu zostało zastosowane oświetlenie diodowe, które atrakcyjnie doświetla i dekoruje (jest możliwość wyboru koloru poświaty).

Jak przystało na męską precyzję, wszystko w tej kuchni ma swoje miejsce. Systemy w szafkach i szufladach porządkują naczynia i wszelkie drobiazgi. Pochłaniacz jest zintegrowany z szafką (autorski projekt Galerii Wnętrza). Tak samo sprytnie ukryty jest filtr do wody.

Prosta kuchenna zabudowa

Prosta bryła kuchennej zabudowy zwraca uwagę na interesujące materiały, z jakich jest wykonana. Wykorzystano bowiem parapan (szkło akrylowe), który jest znacznie wytrzymalszy niż standardowo stosowany MDF. Do tego dobrano blaty robocze z granitu „Star Galaxy”.

Niewielka płyta ceramiczna w zupełności wystarcza, by przygotować szybkie danie. Do tego duża lodówka, profesjonalny ekspres do kawy oraz winiarka.  

 

PROJEKTANT

Konstanty Jeżewski


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA