Lodówka side by side z barkiem oraz piekarnik i mikrofalówka znajdują się w zabudowie niewidocznej od strony jadalni. Lekkości dodała jej witryna z giętego szkła. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Lodówka side by side z barkiem oraz piekarnik i mikrofalówka znajdują się w zabudowie niewidocznej od strony jadalni. Lekkości dodała jej witryna z giętego szkła. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 maj 2009 12:55

Kuchnia w połysku. Modna i ponadczasowa aranżacja

Pierwsze wrażenie – rozmach. Drugie – miękka przytulność w barwach ecru i kremowych beży, wyostrzonych elegancją połyskujących powierzchni szkła i stali. Płynne linie ścian, sufitów i wyposażenia przenikają się wzajemnie jak układanka puzzle – wiele elementów wciąż na nowo odkrywa intrygującą całość.

Właściciele domu – młode małżeństwo z córeczką – zdecydowanie preferują niestandardowe wzornictwo, nowoczesne, z rozmachem, a jednocześnie przyjazne. Nowy dom miał być wygodną, rodzinną siedzibą, do której szybko się wraca i z przyjemnością przebywa, ale także miejscem spotkań towarzyskich.

Projekt budynku i wystroju wnętrz zamówili w tej samej pracowni – Villanette. Zadowoleni ze współpracy z arch. Dagmarą Obłuską, zdecydowali się jeszcze na projekt ogrodu.

Duża kuchnia, duża jadalnia - nie zawsze łatwo je urządzić

Jednolity styl, którego mottem są płynne, swobodnie falujące linie, sprawił, że dom i jego otoczenie mają atrakcyjny układ przestrzenny, jedyny i niepowtarzalny, a przy tym pasujący do dynamicznej osobowości gospodarzy.

Kuchnia jest położona na skraju imponującej wielkością i wystrojem przestrzeni parteru. Wchodzi się do niej przez dużą jadalnię, przesłoniętą od strony salonu fantazyjną ścianką z „oknem” na kwiaty. To przestrzeń reprezentacyjna, w której przyjmuje się gości, lecz także miejsce codziennych posiłków.

Uwagę zwraca komplet jadalniany – designerski stół bez kantów ze szkła i stali szlachetnej oraz krzesła w ciemnych, skórzanych tapicerkach. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla rozświetlony halogenami, rozrzeźbiony sufit, powtarzający owal stołowego blatu. W granicach jadalni znajduje się także wykonana na zamówienie szafka kredensowa o falującej linii frontów. Stół i jego otoczenie skupiają uwagę; dopiero po chwili wzrok rejestruje półwysep barowy oraz wnętrze kuchni.

Lekka zabudowa kuchenna

Barek naturalnie łączy jadalnię i kuchnię. Tu można wypić kawę, szybko coś przekąsić czy zaprosić gościa na drinka. Zabudowa kuchni wydaje się niezwykle lekka, wręcz transparentna. Meble, ubrane w kremowy kolor frontów z MDF, urozmaicają stalowe dodatki i szafeczki z przejrzystego szkła. Ustawione przy ścianach, otaczają pomieszczenie swobodnie falującą linią, zarysowaną na frontach, blatach, podwieszanym suficie.

Połyskujące powierzchnie mebli, gresowej posadzki, fragmentów sufitu dodają wnętrzu rozmachu i jasności. Ma się poczucie swobody, bycia u siebie i niezobowiązującej elegancji. Kuchnia jest przy tym bardzo funkcjonalna.

Wyposażona została w imponującą liczbę szafek i szuflad do przechowywania oraz na dekoracje. Kompozytowy zlewozmywak oraz płyta ceramiczna pozostają „w ukryciu” - wtopiono je w tło ciemnych blatów. Pozostałe urządzenia AGD szlachetnie błyszczą stalą, obiecując komfort kucharzenia

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 19:04:21

  Piękne są te wszystkie skosy, fale, kąty. SUPER architektonicznie
 • 2befree, 2011-02-09 08:42:20

  ... i te uchwyty w kuchni, jak w kuchniach z lat 90
 • placebo, 2009-06-22 14:49:00

  jak w amerykańskich filmach z lat 80tych. Szkoda tylko, ze efekt psują te barowe krzesełka... Można było wybrać ładniejsze modele

POLECAMY W SERWISACH