Przestrzeń na dole ma charakter otwarty. Kuchnia łączy się z jadalnią oraz salonem. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Przestrzeń na dole ma charakter otwarty. Kuchnia łączy się z jadalnią oraz salonem. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
23 lut 2014 05:25

Kuchnia w stylu industrialnym. Prosta, estetyczna i bardzo ładna

Ta kuchnia to nie tylko niesamowity, industrialny klimat. To także stuprocentowa funkcjonalność i wysoki standard wykończenia.

Kuchnia znajduje się w przestronnym, dwupoziomowym soft-lofcie. Jej aranżacja w pełni harmonizuje z surowym, industrialnym stylem całego wnętrza. Jest minimalistyczna, prosta, ale też estetyczna i pełna ładu. Umiejętnie i z dużym wyczuciem połączono tu oryginalność z komfortem i wygodą.

Wspólna przestrzeń kuchni, jadalni i salonu

Stref dzienna, znajdująca się na dole jest praktycznie całkowicie otwarta – bez podziałów i barier. Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią i salonem, a symboliczną granicę między nimi stanowi jedynie funkcjonalny półwysep, na którym wygodnie można przygotowywać posiłki. Umieszczono w nim płytę indukcyjną oraz wygospodarowano miejsce na strefę zmywania i liczne szafki.

Zabudowę kuchenną umiejscowiono we wstawionym we wnętrzu kubiku. Kryje ona w sobie pojemne szafki, lodówkę oraz inne niezbędne sprzęty AGD. Zabudowa, podobnie jak półwysep wykonana została z MDF-u w kolorze szarym. Część frontów jest w połysku, część natomiast w macie, co tworzy ładną, estetyczną kompozycję. Całość spina ciemny blat wykonany z granitu płomieniowanego, doskonale wpisujący się w nowoczesną, minimalistyczną stylistykę.

Drewno i beton w jadalni

Industrialnym tłem dla codziennych posiłków są duże, betonowe płyty be-con-cerne, których jasny, szary odcień doskonale uzupełnia nieco ciemniejszy kolor kuchennej zabudowy.

Przestrzeń jadalni ociepla drewniana podłoga oraz masywny stół, również wykonany z drewna. Do niego zostały dobrane delikatne krzesła w kolorze białym: Chair One Magis, Gliss Pedrali, Masters Kartell oraz Striped Chair Magis. Każde z nich jest inne i każde jest niekwestionowaną ikoną współczesnego designu, ale biel je spaja i łączy w całość.

Zdjęcia zostały wykonane w apartamencie pokazowym w kompleksie Woronicza Qbik, firmy Ghelamco Poland.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ola, 2015-04-29 16:14:40

    Niesamowita kuchnia. Jaki to dokładnie kolor szafek?

POLECAMY W SERWISACH