Kuchnia w stylu klasycznym. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kuchnia w stylu klasycznym. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
21 marz 2017 13:18

Kuchnia w stylu klasycznym. Tak możesz ją urządzić

Jedni wolą bardziej nowoczesny styl, inni preferują aranżacje w stylu wiejskim, jednak często polskie kuchnie opierają się na klasyce.

Kuchnia to tak naprawdę serce każdego domu. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu. Wspólnie przygotowujemy posiłki i je spożywamy, spędzamy czas z rodziną, odrabiamy lekcje z dziećmi. Kuchnia powinna być urządzona wygodnie i funkcjonalnie, ale też dobrze, gdy jest przytulna. 

Kuchnia w stylu klasycznym

Często mamy błędne przekonanie, że to co klasyczne jest niemodne i stare. Tak naprawdę klasyka to połączenie tradycji z komfortem. Wystroje klasyczne posiadają zarówno elementy bardziej nowoczesne, jak i funkcjonalne. Jest to taki mix wygody i nowoczesności, który niewiele ma wspólnego z nudą i kiczowatością.

Dzisiejsza klasyka to doskonałe połączenie różnych materiałów, które perfekcyjnie tworzą jedną całość. W takich klasycznych, kuchennych pomieszczeniach główną rolę odgrywa szlachetne drewno – niezwykle zdobione meble grają tutaj pierwsze skrzypce. Bogate dodatki, oryginalne i wyniosłe konstrukcje mebli tworzą design, który robi wrażenie. Krawędzie blatów często są elegancko zakończone, a drzwiczki kredensów i szafek są dekoracyjne ozdobione.

Meble w kuchni w stylu klasycznym całkowicie odbiegają od popularnego teraz minimalizmu – wręcz przeciwnie, są one bogato zdobione, masywne i mają oryginalny kształt. Taki styl trzeba lubić i czuć – kuchnia bowiem ma być miejscem, w którym będziemy czuć się swobodnie. Jej styl powinien odzwierciedlać naszą osobowość, dlatego nie warto ślepo podążać za modą.

Nie dla każdego

Tak jak i inne style, klasyka w kuchni nie jest dla każdego. Z pewnością nie sprawdzi się u osób, które stawiają na minimalizm. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że klasyka w kuchni naprawdę robi wrażenie. Taka aranżacja wnętrza jest ponadczasowa i z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.

Kuchnia w klasycznym stylu nigdy nie będzie passe, a jej poszczególne elementy nagle nie staną się brzydkie – zawsze będą wyróżniać się unikatowością. Urządzenie kuchni w stylu klasycznym to niezwykle praktyczna i bezpieczna inwestycja, która świetnie sprawdzi się przez wiele sezonów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH