Aranżacja kuchni: pomysł na wnętrze w skandynawskim stylu. Fot. Alvhem Makleri

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Aranżacja kuchni: pomysł na wnętrze w skandynawskim stylu. Fot. Alvhem Makleri
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 kwi 2017 10:17

Kuchnia w stylu skandynawskim: piękne projekty

Od pewnego czasu w kuchniach króluje biel i jasne kolory. Nowoczesne wnętrza urządzane są w bieli i jej odcieniach, beżach i szarościach. Tak zwany styl skandynawski przywędrował do nas już jakiś czas temu i nic nie wskazuje na to, że szybko nas opuści.

Surowy design, prosta forma – taki styl da się lubić. Jest bardzo efektywny a także funkcjonalny. Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Na co zwrócić uwagę? Jakie dodatki powinny się znaleźć w takiej kuchni?

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski w kuchni kieruje się przede wszystkim trzema hasłami: wygodą, prostotą i nowoczesnością. Kuchnia w takim stylu powinna być jasna, przestronna i przede wszystkim przyjemna dla oka.

Taki wystrój pasuje zarówno do małych, jak i większych wnętrz. Jasny design sprawia, że mniejsze kuchnie wyglądają na większe a odpowiedni dobór mebli i dodatków nadają im niezwykle nowoczesne wykończenie.

Styl skandynawski to tylko biel?

Ściany w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim powinny mieć jasny kolor. Najlepiej zdecydować się na biel lub jasne odcienie szarości i beżu. Jasne kolory cenione są przede wszystkim za odbijanie światła, przez co sprytnie powiększają pomieszczenia. Warto zdecydować się na jednolite i gładkie ściany, aby całość była 'lekka'.

Jeżeli decydujemy się na płytki to również powinniśmy wybrać te w jasnych, stonowanych kolorach. Warto zadbać o to, aby wszystko było jasne i tworzyło fajną, spójną całość bez zbędnych krzykliwych wzorów i kolorów.

Krok drugi – białe meble

Meble w kuchni skandynawskiej powinny być połączeniem prostoty oraz nowoczesności. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj białe meble, które sprawią, że kuchnia stanie się jeszcze bardziej przestronna i rozświetlona.

Powinniśmy unikać skomplikowanych konstrukcji i krzykliwego wykończenia – całość powinna być minimalistyczna i stonowana. W stylu skandynawskim króluje przede wszystkim prostota. Meble powinny mieć prostą, nieskomplikowaną formę. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć perfekcyjną całość.

Dodatki w kuchni

Każdy dodatek do takiej kuchni powinien być dobrze przemyślany – aby pasował do naszego kuchennego wnętrza. Najlepiej zdecydować się na przedmioty w jasnych, stonowanych kolorach, które idealnie wpisują się w styl skandynawski.

Minimalizm oznacza, że nie należy przesadzać z ozdobami – wręcz przeciwnie – ma być ich mało. Świetnym żywym akcentem mogą być świeże zioła w doniczkach, które oprócz ozdoby będą również pysznym dodatkiem do obiadów.

Źródło: Velge 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH