Przestronna kuchnia urządzona została w stylu skandynawskim. Króluje tu ponadczasowa kolorystyka świadomie nawiązująca do górskich krajobrazów. Fot. Studio Kuchenne A&K

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Przestronna kuchnia urządzona została w stylu skandynawskim. Króluje tu ponadczasowa kolorystyka świadomie nawiązująca do górskich krajobrazów. Fot. Studio Kuchenne A&K
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 kwi 2018 12:26

Kuchnia w stylu skandynawskim - zobacz gotowy projekt

Górski krajobraz Norwegii inspiruje, a styl skandynawski urzeka swym chłodnym, lecz subtelnym charakterem. Kwintesencją tego, co najlepsze w obu przypadkach jest kuchnia Bergen.

Przestronna kuchnia, połączona z salonem i jadalnią, urządzona została w stylu skandynawskim. Króluje tu ponadczasowa kolorystyka świadomie nawiązująca do górskich krajobrazów. Chłodną biel i szarość ociepla drewno. Fronty z lakierowanego MDF-u połączone zostały z naturalnymi materiałami jak granit matrix i fornir kamienny, które dodają kuchni szlachetnej elegancji. Fornir kamienny, który zastosowaliśmy zarówno na frontach jak i ścianach, ma niepowtarzalny wzór i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Zaś drewniane dodatki zostały kolorem dopasowane do podłogi, która jest jednolita w całym domu – opowiada Aneta Janecka ze studia kuchennego A&K.

Elegancki wygląd kuchni idzie w parze z funkcjonalnością. W wysokiej zabudowie za wyspą zabudowane zostały wszystkie sprzęty AGD, jak lodówka, wysoka zamrażarka, piekarnik, mikrofala i ekspres do kawy. Cześć sprzętów jest wyeksponowana w ramie w kolorze drewna dębowego, która jest wysunięta względem pozostałej zabudowy. Daje to piękny efekt wizualny. W wysokiej zabudowie schowane są także wszystkie drobne sprzęty, jak Thermomix, toster, robot kuchenny itp. Urządzenia te nie zajmują miejsca na blacie roboczym, lecz są gotowe do pracy zaraz po otwarciu szafki. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku w kuchni – tłumaczy Aneta Janecka. Na bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szafek pozwoliło także wyposażenie ich w szuflady wewnętrzne oraz półki Extendo.

Kuchnię od jadalni i salonu oddziela przestronna wyspa, która pełni rolę symbolicznej granicy między tymi trzema strefami użytkowymi. Na co dzień to miejsce wykonywania kuchennych prac. Gwarantuje to obszerny blat, zamontowana tu płyta indukcyjna oraz zlewozmywak. Gdy jednak przyjdą goście, znajdą tu także miejsce do siedzenia. O komfort podczas gotowania dba zabudowany w suficie okap o dużej mocy. Całość jest nowoczesna, a zarazem przytulna.

Projekt wnętrza: Studio Kuchenne A&K. Zdjęcia: Studio Kuchenne A&K

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH