Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wydaje się, że okap wyznacza zabudowie kuchennej oś symetrii. Niewiele jest szczegółów, którymi różnią się od siebie oba „obrazki”. Fot. Tomasz Markowski.

Wydaje się, że okap wyznacza zabudowie kuchennej oś symetrii. Niewiele jest szczegółów, którymi różnią się od siebie oba „obrazki”. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 31 marz 2009 10:31

Kuchnia w stylu zen. Gotuj egzotycznie

Harmonia i spokój, sprzyjające medytacji... albo podziwianiu obrazów i fotografii, otrzymanych od zaprzyjaźnionych artystów. Jasna, minimalistyczna kuchnia stała się dla nich idealnym tłem.

W oszczędnie zaaranżowanej kuchni, w której nic nie przerwie skupienia podczas gotowania, zaaranżowano dwa ciągi meblowe. Jeden to imponująco długi pas szafek pod oknami, z mnóstwem praktycznych, wysuwanych szuflad. Drugi zestaw mebli został wmontowany dokładnie naprzeciwko, w wysoką ścienną wnękę. Właśnie w nim sprytnie poukrywano wszelkie niezbędne w kuchni sprzęty AGD.

Kuchnia w szarościach

Kuchenne meble są szare, a nie jak mogłoby się wydawać – białe. Szary kolor jest zresztą barwą, która – w różnym natężeniu – regularnie pojawia się w całym mieszkaniu. Szare szafki mają stalowe uchwyty i wykończenia. Do nich zostały też dobrane inne stalowe detale, m.in. armatura i okap w kształcie metalicznej tuby.

W efekcie tworzy się szaro-metaliczna przestrzeń, której chłodną kolorystykę „zaburza” jedynie podłoga z naturalnego drewna (zabezpieczona warstwą PCV), drewniane krzesła, pastelowa ceramika, żywa barwa kwiatów doniczkowych oraz oczywiście prace artystów.

Dom z dziełami sztuki

Gospodarze są kolekcjonerami dzieł sztuki, więc chętnie eksponują je w różnych miejscach mieszkania. Warto zwrócić uwagę na kilka prostych zabiegów aranżacyjnych, które uatrakcyjniły wnętrze. Sufit nad oknami został nieco obniżony, by można było w nim umieścić nowoczesne lampki – reflektorki o światłach skierowanych w różnych kierunkach. Po bokach ścian, jakby na przedłużeniu sufitu, wytworzyły się nisze – w których umieszczono niewielkie szklane półki na drobiazgi.

Szkło pojawia się tu jeszcze w postaci wąskiego pasa na ścianie przy kuchence, w formie półki – czaszy okapu oraz szklanej ściany, oddzielającej kuchnię od gabinetu. W oknach, na wąskich, stalowych szynach, zawisły krótkie, przezroczyste zasłonki.

PROJEKTANT

Katarzyna Ferworn-Horawa

InnaPracownia

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA