Nowoczesna kuchnia jest wizytówką mieszkania. a to za sprawą nietypowego
rozmieszczenia przestrzeni kulinarnej w holu. Zaraz po przekroczeniu progu trafiamy do eleganckiego, kuszącego smakołykami królestwa pani domu.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia jest wizytówką mieszkania. a to za sprawą nietypowego rozmieszczenia przestrzeni kulinarnej w holu. Zaraz po przekroczeniu progu trafiamy do eleganckiego, kuszącego smakołykami królestwa pani domu.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
24 wrz 2015 14:53

Kuchnia z barem. Zobacz gotowy projekt

Centralne miejsce w otwartej kuchni zajmuje duża, funkcjonalna wyspa, przy której wydzielono miejsce na wygodny bar.

Minimalistyczny design, subtelna elegancja i urzekający ład – to cechy kuchni stworzonej dla rodziny z dwójką małych dzieci. Prosta stylistyka wnętrza nie świadczy jednak o tym, że aranżacja była nieskomplikowana. Prace rozpoczęto od zmiany w układzie mieszkania. Kuchnię, która początkowo była wydzielona jako aneks w salonie, przeniesiono w ciąg komunikacyjny.

Aby uzyskać większą przestrzeń, wyburzono garderobę, znajdującą się w sąsiedztwie wejścia do mieszkania. Dzięki temu wyłoniła się przestrzeń, w której bez problemu zmieściła się obszerna, czarna zabudowa oraz wyspa, łącząca funkcje gotowania i przechowywania. Wyposażona w płytę i piekarnik pozwala pani domu oddawać się pasji gotowania, której efekty zachwycają męża i dwójkę dzieci.

Wyspa skrywa w sobie nie tylko sprzęt zmieniający zwykłe składniki w niezwykłe dania, ale też cały ciąg pogłębionych szuflad, przystosowanych do przechowywania garnków, patelni i innych naczyń. Czarne fronty tajemnych skrytek wieńczy zimny, betonowy blat, który nadaje kuchni minimalistyczny charakter. Industrialną stylistykę wzmacniają lampy o geometrycznym kształcie oraz ultranowoczesny okap górujący nad płytą. Wyspa ulokowana jest naprzeciw dużego okna, dlatego też w trakcie przygotowywania posiłków gospodyni może cieszyć się pięknym widokiem na panoramę miasta. Najbardziej uwagę przyciąga jednak pokaźna zabudowa o prostej formie z czarnymi, matowymi frontami, które nie należą do praktycznych. Jednak spektakularny efekt, jaki uzyskano, rekompensuje nawet konieczność częstego czyszczenia bezuchwytowych szafek.

O ile kuchnia utrzymana jest w industrialnej, zimnej tonacji, o tyle jadalnia jest jasna i ciepła. To serce domu, gdzie przy dużym stole może zasiąść nawet kilkanaście osób. Chociaż w tej części mieszkania dominuje barwa jasnego drewna, utrzymana jest ona w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce. Oryginalny kredens oraz stół znakomicie wpisują się w koncepcję wystroju mieszkania opartego o proste formy. Efekt dopełniają duże, industrialne lampy oświetlające miejsce celebrowania wspólnych posiłków.

Tekst: Urszula Grynczel-Aronowicz.

Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH