Kuchnię, częściowo otwartą na strefę dzienną, urządzono w zacisznym punkcie mieszkania. Jest nowoczesna, jasna, nie pozbawiona przytulności, odpowiada także na potrzeby rodziny dwa plus dwa.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kuchnię, częściowo otwartą na strefę dzienną, urządzono w zacisznym punkcie mieszkania. Jest nowoczesna, jasna, nie pozbawiona przytulności, odpowiada także na potrzeby rodziny dwa plus dwa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
15 paź 2015 14:18

Kuchnia z jadalnią. 12 pięknych zdjęć

Świeża biel i delikatne szarości. Dla ocieplenia – sporo drewna i funkcjonalny design. Kuchnia inspirowana stylem skandynawskim, mimo że niewielka, jest przyjazna i przestronna.

Zanim zostali właścicielami tego domu, mieszkali kilkadziesiąt metrów dalej. Okolica bardzo im się podobała, natomiast ówczesnej siedziby nie darzyli szczególną sympatią. Mieszkanie było małe, nieprzytulne i po prostu nieodpowiednie dla czterech osób. Zdecydowali się wystawić je na sprzedaż i spokojnie rozejrzeć się za czymś nowym. Kilka miesięcy później kupili zlokalizowany w sąsiedztwie dom, jeszcze w stanie surowym.

Kuchnię, częściowo otwartą na strefę dzienną, urządzono w zacisznym punkcie mieszkania. W założeniu miała być nowoczesna, jasna, nie pozbawiona przytulności, a także odpowiadać na potrzeby rodziny dwa plus dwa. 

Ze względu na nieregularny układ pomieszczenia zabudowę meblową trzeba było zrobić na wymiar. Przy dwóch ścianach stanęły szafki z blatem roboczym, w którym zainstalowano płytę grzejną, a tuż przy oknie – dwukomorowy zlewozmywak. Natomiast przy trzeciej ścianie umieszczono wysoką zabudowę, m.in. z lodówką, piekarnikiem oraz mikrofalówką.

Kuchnia na planie litery G zapewnia łatwy dostęp do wszystkich schowków i sprzętów. Gospodarze
są przekonani, że bez pojemnych szafek trudno jest funkcjonować, szczególnie przy dwójce małych dzieci. Raz w tygodniu robią duże zakupy. Zaplanowano w niej więc sporo miejsca na zapasy, zgrzewki z wodą czy drobny sprzęt AGD.

Niecodziennym rozwiązaniem jest wnęka przy oknie, która łączy ciąg szafek z blatem roboczym. Pani domu przechowuje w niej świeże zioła. To dla nich idealny schowek, ponieważ lubią lekko zacienione miejsca.

Gospodarzom zależało, by kuchnia wizualnie pasowała do reszty mieszkania, zaaranżowanego w skandynawskim stylu. Dlatego zastosowano tu biel oraz barwy monochromatyczne.

Stylistycznym łącznikiem między kuchnią a jadalnią jest pomysłowy barek. Jego obudowa ma niemal identyczny odcień jak podłoga wyłożona płytkami. Dzięki temu wszystkie elementy delikatnie się przenikają i współgrają kolorystycznie.

Jadalnia spełnia więcej niż swoją podstawową funkcję. Cała rodzina spotyka się tu podczas wspólnych posiłków i odrabiania lekcji. Wieczorem można pograć w gry planszowe. W odwiedziny często przychodzą również goście, dlatego musiała być nie tylko odpowiednio duża i wygodna, ale też ładna. Efekt został osiągnięty. Obok nowoczesnego stołu ustawiono nietypowo zaprojektowane, tapicerowane krzesła. Rolę mocnego akcentu pełni tapeta z motywem brzózek. Jest subtelna i delikatna, ale to właśnie ona od razu po wejściu przyciąga wzrok gości.

Projekt: arch. Beata Kruszyńska, studio wnętrz A LA CARTE.

Tekst: Alicja Pietrowska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH