Na granicy kuchni i jadalnie znajdują się szklane drzwi. Nie dzielą one otwartej przestrzeni. Pozwalają za to szybko schować cały kuchenny bałagan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Na granicy kuchni i jadalnie znajdują się szklane drzwi. Nie dzielą one otwartej przestrzeni. Pozwalają za to szybko schować cały kuchenny bałagan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
11 marz 2014 05:57

Kuchnia z jadalnią. Ładna i wygodna

Nowoczesna, a jednak ciepła i rodzinna. To kuchnia z jadalnią, w której funkcjonalność doskonale łączy się z ładną, estetyczną aranżacją.

Z tej kuchni na co dzień korzysta czteroosobowa rodzina. Jej układ i wszystkie funkcje zostały więc zaprojektowane tak, aby zapewnić domownikom wygodę i komfort. Nie zapomniano przy tym o stronie czysto estetycznej. Wnętrze jest nowoczesne, ale nie pozbawiona subtelnej elegancji. Tworzy ładną, spójną całość z otwartą i bardzo jasną strefą dzienną.

Meble w kuchni: nowoczesne i eleganckie

Maksymalną ilość miejsce na przechowywanie zapewnia zarówno zaprojektowanie mebli w kształci litery L, jak i wysoka zabudowa, w której umieszczona została lodówka, piekarnik, wysokie cargo oraz spiżarka z licznymi półkami.

„Pod ręką” jest jeszcze praktyczna szafka umieszczona nad blatem, przysłonięta mlecznym szkłem. Można w niej szybko i łatwo schować wszystkie rzeczy, które nie powinny pozostawać na widoku. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie maksymalnej czystości blatu. Nad szafką z mlecznego szkła umieszczona została także dodatkowa, otwarta półka, na której można z kolei coś ładnego wyeksponować.

Okap jak dekoracja

Ciekawie zaaranżowanym (i ważnym) elementem w kuchni jest strefa gotowania. Zamiast tradycyjnego okapu pojawił się tu panel ścienny wykonany z konglomeratu. Z jednej strony chowa on całą wewnętrzną instalację, która została wbudowana w ścianę, z drugiej zaś eksponuje nowoczesną, prostą formę okapu. Konglomerat w ciemnym, szarym kolorze fajnie podkreśla stalowy kolor urządzenia, stają się nietuzinkowym elementem dekoracyjnym.

Otwarta przestrzeń

Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią, a następnie z salonem. Otwartej przestrzeni nie dzielą żadne ściany, a jedynie szklane, przesuwane drzwi. Pojawiły się one dokładnie na granicy kuchni i jadalni. Zamykając drzwi możemy szybko oddzielić obie strefy od siebie i ukryć cały bałagan związany z gotowaniem, pieczeniem i przygotowywaniem posiłków.

Dzięki temu, że wykonane zostały ze szkła, to nawet wówczas, gdy pozostają zasunięte, całkowicie nie zamykają pomieszczenia, pozwalając światłu swobodnie przenikać do strefy wypoczynkowej. Perfekcyjnie zgrały się także ze stołem w jadalni. Jego blat wykonany jest bowiem z tego samego szkła, co drzwi.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH