Kuchnia z jadalnią. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin. Fot. Marcin Ratajczak

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Kuchnia z jadalnią. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin. Fot. Marcin Ratajczak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lis 2017 13:06

Kuchnia z jadalnią - piękny projekt wnętrza

O aranżacji kuchni i jadalni śmiało można powiedzieć, że jest jedyna w swoim rodzaju. Specjalnie na potrzeby tego projektu wykonane zostały stół oraz wyspa. Oba elementy wprost królują we wnętrzach

Duże okna, które otwierają dom na ogród i sąsiadujący z nim las sprawiają, że bliskie sąsiedztwo przyrody staje się integralnym elementem aranżacji. Wsunięta wgłąb ogrodu kuchnia, za sprawą dużych przeszkleń, korzysta ze światła jak i uroków zieleni, która śmiało przenika do wnętrza.

Otwarte wnętrza jadalni i urządzonej tuż przy niej kuchni zachwycają nie tylko przestrzenią. Elementy stricte dekoracyjne ustąpiły miejsca wyjątkowym materiałom, które wykorzystane z niezwykłą aranżacyjną odwagą i wrażliwością zdecydowały o wyjątkowym charakterze projektu. Wnętrze, które z jednej strony jawi się jako chłodne i surowe, z drugiej – niezwykle ciepłe i rodzinne, wręcz zaskakuje rustykalnym klimatem. To zasługa drewna, które nie tylko spełnia się w roli „ocieplacza” przestrzeni, ale stanowi także swoistą sygnaturę projektu.

O aranżacji kuchni i jadalni śmiało można powiedzieć, że jest jedyna w swoim rodzaju. Specjalnie na potrzeby tego projektu wykonane zostały stół oraz wyspa kuchenna. Oba elementy wprost królują we wnętrzach. Zlokalizowana w centrum kuchni wyspa nie tylko decyduje o charakterze wnętrza, ale stanowi swoiste centrum dowodzenia. Z płytą grzejną i zlewozmywakiem umieszczonym w blacie pełni rolę strefy gotowania i zmywania. Zabudowa meblowa, chociaż pojemna i zajmująca niemal całą powierzchnię ściany, pozostaje w tle. Wyspa pełni także rolę barku śniadaniowego, a duża powierzchnia blatu pozwala wygodnie przygotowywać posiłki.

Jadalnia zachwyca niemal rustykalnym klimatem. Wykończona drewnem ściana oraz stół z masywnym blatem są na tyle sugestywne, że bezzasadne było uzupełnianie wystroju o dekoracyjne dodatki. Tę rolę doskonale odgrywają materiały oraz designerskie krzesła i oświetlenie. 

Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, mode:lina™, www.modelina-architekci.com

Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Test: Anna Usakieiwcz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH