Efektowną granicę między dwoma pomieszczeniami stanowią rożne płaszczyzny podłogi. W miejscu gdzie powstają posiłki wyłożona jest ona wąskim pasem kafli Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Efektowną granicę między dwoma pomieszczeniami stanowią rożne płaszczyzny podłogi. W miejscu gdzie powstają posiłki wyłożona jest ona wąskim pasem kafli Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
11 gru 2014 12:41

Kuchnia z jadalnią. Pomysł na jasne, kobiece wnętrze

Niewielka kuchnia otwarta na salon w zupełności satysfakcjonuje gospodynię, która często jada poza domem. Jednak gdy tylko ma okazję, celebruje posiłki w swojej subtelnej, nowoczesnej jadalni.

Przestrzeń kuchenno-jadalniana jest pewnym przedłużeniem salonu. To  wnętrze niejednoznaczne, niejako transparentne wobec pokoju dziennego.  – Otwarta kuchnia została zaaranżowana jakby na część salonu. Nie wychodzi na pierwszy plan, a jest jedynie tłem dla pokoju dziennego. Pewną granicę między tymi dwoma pomieszczeniami stanowią rożne płaszczyzny podłogowe. Kuchnia jest zatem oddzielona jedynie wąskim pasem kafli – wyjaśnia projektant, Arkadiusz Grzędzicki.

Chociaż przestrzeń kulinarna nie zajmuje dużo miejsca w zupełności wystarcza dla często podróżującej inwestorki. Ogromna jest w tym zasługa właściwego umeblowania, które w wbrew pozorom nie było proste. Jak zdradza projektant, pewną trudność aranżacyjną stanowił komin, mocno dzielący blat kuchenny.

Wraz z inwestorką doszliśmy do wniosku, że zrobimy z niego najbardziej wyróżniający się element umeblowania. Komin został sprytnie ukryty za frontami szafek, w środku których umieszczono 12-centymetrowe półki, idealne do przechowywania suchych produktów – opowiada autor projektu.

Neutralna kuchnia nie satysfakcjonowałaby inwestorki, gdyby nie było w niej kobiecej dekoracji. Ścianę nad blatem ozdobiono zatem kwiatowym motywem, uzyskanym przez przysłonięcie tapety taflą szkła. Szkło pojawia się też w części jadalnianej, przybierając formę stołu. Mebel autorstwa Grzędzickiego, staje się widoczny jedynie, gdy zostaje nakryty na przyjęcie gości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH