W kuchni, podobnie jak w całym domu, panują biele i szarości ocieplone akcentami drewna i fioletu. Pomieszczenie płynnie łączy się z jadalnią i salonem. Duża ilość okien sprawia, że w kuchni jest bardzo jasno i przestronnie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W kuchni, podobnie jak w całym domu, panują biele i szarości ocieplone akcentami drewna i fioletu. Pomieszczenie płynnie łączy się z jadalnią i salonem. Duża ilość okien sprawia, że w kuchni jest bardzo jasno i przestronnie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
09 lip 2015 14:03

Kuchnia z jadalnią. Zobacz gotowy projekt

Otwarta kuchnia płynnie łączy się ze strefą dzienną. Jest funkcjonalna, przestronna i bardzo jasna.

Kuchnia w odcieniu delikatnej szarości jest królestwem pani domu. To właśnie tu lubi spędzać czas – przygotowując smaczne posiłki dla rodziny – męża i nastoletnich synów. Życzeniem inwestorów było zachowanie otwartych przestrzeni w całym domu. Dlatego kuchnia jest bardzo jasna i lekka. 

Dodatkowo kuchnię powiększają okna – największe dostarcza mnóstwo światła dziennego, a dwa małe – oryginalnie usytuowane we wnękach nad blatami roboczymi – zapewniają piękne widoki. Za zlewozmywakiem, jak na wyciągnięcie dłoni, roztacza się krajobraz pięknych drzew i przydomowej zieleni, która zdaje się wnikać do środka pomieszczenia.

Kuchnia płynnie łączy się z otwartą strefą dzienną – salonem, w którym codziennie toczą się rodzinne rozmowy. Cały parter został funkcjonalnie podzielony na strefy: kominkową, telewizyjną, kuchenną i jadalnianą. W każdej z nich panuje zbliżona kolorystyka. Przestrzeń kuchni skąpana jest w delikatnych szarościach – to główny kolor blatów i zabudowy kuchennej. Fronty szafek natomiast utrzymane są w ciepłej bieli. Wykonana na zamówienie zabudowa kuchenna skrywa wiele akcesoriów i naczyń, pozwalając utrzymać porządek.

Kobiecy styl wnętrza wyznaczają akcenty w kolorze wrzosu, które były życzeniem pani domu. Blaty kuchenne to wytrzymały konglomerat kwarcowy. Praktyczna wyspa stanowi prawdziwe centrum dowodzenia – pani domu przygotowuje przy niej posiłki, gotuje potrawy, stąd też ogląda telewizję. Wyspa skrywa wiele szafek, dlatego wszystkie produkty spożywcze znajdują się pod ręką.

Cała aranżacja została stworzona z myślą o wygodzie inwestorów – małżeństwa z dwójką nastoletnich synów. Pani domu chciała, by wnętrza były lekkie, a zarazem przytulne – taki efekt udało się osiągnąć również w kuchni. Do rodzinnych posiłków można siadać wspólnie w jadalni lub przy solidnym, podwyższonym blacie kuchennym. Oryginalnym rozwiązaniem jest narożna zabudowa przenikająca z kuchni do przestrzeni jadalni. To propozycja projektantów – mebel zajął miejsce pierwotnie przeznaczone na telewizor. Znajduje się w nim wiele domowych drobiazgów.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Iza, 2015-07-14 10:53:26

    Również zdecydowałam się na kuchnię z jadalnią, a właściwie decyzja zdeterminowana była rozkładem mieszkania. Otwarte przestrzenie to domena współczesnej architektury wnętrz. Do kuchni przywiązuje szczególną wagę, ponieważ dużo gotuję. Uważam, że powinna być zaprogramowana pod wygodę użytkownika. Nie chciałam również kuchni z popularnej meblowej siecówki, ponieważ za dobrą jakość trzeba dobrze zapłacić. Trochę poczytałam, przejrzałam Internet i wybór padł na włoskiego producenta Scavolini. Efekt jest niesamowity. Kuchnia jest nowoczesna, trochę nawiązuje do mroźnej Skandynawii, biel przełamana jest turkusem. Uwielbiam w niej spędzać czas, gotować i przyjmować gości.

POLECAMY W SERWISACH