Kuchnia połączona z jadalnią. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Fot. Marcin Ratajczak

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kuchnia połączona z jadalnią. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Fot. Marcin Ratajczak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 marz 2018 09:30

Kuchnia z jadalnią - zobacz gotowy projekt wnętrza

Ta kuchnia jest spełnieniem marzeń wszystkich mieszkańców. Stanowi serce wielofunkcyjnej strefy dziennej. Jest tu miejsce do pracy, zabawy i na odpoczynek.

Rodzina z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym potrzebowała dobrze zorganizowanej przestrzeni, która pozwoliłaby pogodzić wiele różnych funkcji. Marzyli o wnętrzu, w którym dzieci mogłyby się bawić, a wkrótce również odrabiać lekcje. Pani domu chciała mieć wymarzoną białą kuchnię z wyspą oraz dębowy stół w jadalni. Inwestorowi natomiast zależało, aby goście czuli się tutaj jak u siebie w domu. Potrzeby i marzenia całej rodziny stały się punktem wyjścia do stworzenia przyjaznej i funkcjonalnej strefy dziennej. Projektanci z mode:lina™ zaprojektowali otwartą przestrzeń łączącą salon oraz kuchnię i jadalnię. W efekcie powstało wymarzone przyjazne wnętrze, idealne do zabawy i pracy. 

Niewątpliwie największą atrakcję dla najmłodszych domowników stanowi wykończona farbą tablicową ściana w jadalni ozdobiona zabawnymi rysunkami. Powielając achromatyczną kolorystykę aranżacji stanowi oryginalną dekorację tego minimalistycznego wnętrza. Dodaje dynamiki i wprowadza zabawny akcent. Duży dębowy stół to doskonałe miejsce do codziennej pracy, a także towarzyskich spotkań. Świetnie prezentuje się przy nim eklektyczny zestaw krzeseł; mimo że każde jest nieco inne, to wszystkie razem tworzą gustowny i przede wszystkim niebanalny komplet.

Od popularnych schematów odbiega również biała kuchnia z wyspą. Ciekawy jest sam kształt zabudowy, która nie kojarzy się z tradycyjnymi rzędami szafek dolnych i górnych, a raczej ze zwartym układem brył, w których jedyny „wyłom” stanowi wnęka robocza. W tym miejscu osadzony został zlewozmywak, sprzęty AGD zaś w słupkach po obu stronach. Duża biała wyspa stanowi strefę gotowania i przygotowywania posiłków. Na obszernym blacie jest miejsce dla wszelkich kulinarnych działań. Wyspa to także pojemny mebel z miejscem do przechowywania w licznych szufladach.

Zabudowa kuchni wykonana z lakierowanego na wysoki połysk, białego MDF-u zyskała przytulny, familijny charakter dzięki dodaniu drewna. Fornir o ciepłym, miodowym odcieniu zastosowano w formie subtelnego obramowania zabudowy oraz jako wykończenie wnęki nad blatem roboczym. Takie połączenia mają swoją kontynuację także w zabudowie ściany telewizyjnej w salonie.

Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Tekst: Anna Usakiewicz

Zobacz także Wyspa w kuchni - 12 pomysłów na aranżację

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH