Przy stole w jadalni – po rozłożeniu blatu – może usiąść nawet 25 osób. Kuchnia, choć niewielka, jest wyposażona tak, by można było przygotować dania dla tak dużej liczby gości. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Przy stole w jadalni – po rozłożeniu blatu – może usiąść nawet 25 osób. Kuchnia, choć niewielka, jest wyposażona tak, by można było przygotować dania dla tak dużej liczby gości. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
21 gru 2015 15:49

Kuchnia z jadalnią. Zobaczcie gotowy projekt wnętrza

Komfortowa, rodzinna przestrzeń: kuchnia otwarta na salon z kominkiem oraz duża jadalnia. Stylowe wnętrze ubrano w biel oraz szarość.

Ta elegancka, stylowa kuchnia to kulinarne zaplecze dla 4-osobowej rodziny. Pani domu – doskonale gotująca – przygotowuje tu także przysmaki na przyjęcia rodzinne i towarzyskie. Wiele spotkań odbywa się w licznym gronie. Dlatego w jadalni ustawiono duży stół, który po rozłożeniu staje się wręcz ogromny. Może przy nim swobodnie zasiąść aż 25 osób.

Cały dom jest urządzony lekkim, klasycznym stylu nawiązującym do wnętrz angielskich – jak marzyli właściciele. Wszędzie jest dużo bieli, szarości, drewna. Takie połączenie sprawia, że wnętrza są niezwykle przytulne. Życie rodzinno-towarzyskie toczy się w salonie przy pięknym, klasycznym kominku.

Stylowa kuchnia, dzięki bieli, dyskretnie jest zamaskowana na drugim planie. Jednocześnie ma reprezentacyjny charakter. Meble kuchenne wyróżniają rzeźbione fronty i piękne uchwyty z porcelaną. Przy barze, siedząc na hokerach, można zjeść śniadanie, ale też zaprosić gości na kawę.

Kuchnia nie jest duża. Zaprojektowano ją jednak tak, by była maksymalnie ergonomiczna. W licznych szafkach i szufladach każda rzecz ma swoje stałe miejsce. Dodatkowo tuż obok kuchni znajduje się spiżarnia – to idealne miejsce na przechowywanie dużych zapasów.

Choć styl kuchni nawiązuje do angielskich wnętrz, wiele w nim elementów o nowoczesnej linii. Dzięki temu wnętrze jest lekkie w odbiorze, wręcz finezyjne. To m.in. stylowa bateria z wyciąganym prysznicem czy płytki ceramiczne jak cegły na ścianach.

Piękną dekoracją kuchni jest dębowy blat wykończony olejem w odcieniu orzecha. Ładnie się starzeje, a jednocześnie nie jest kłopotliwy w utrzymaniu w czystości. Przy oknie w blat wkomponowano ceramiczny zlewozmywak z wysokim frontem.

To typ kuchni do której się tęskni. Jej rodzinnego ciepła, spokoju, trwania ponad czasem. I oczywiście dań stworzonych przez panią domu.

Tekst: Małgorzata Nietupska.

Projekt: Beata Ignasiak.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • marta, 2016-09-02 12:19:57

    bardzo prosze o podpowiedz - jakie to meble? Bardzo podobają mi się te fronty:)

POLECAMY W SERWISACH