Półwysep pełni wyłącznie rolę bufetu. Kuchenne urządzenia umieszczone są w dwóch pozostałych ciągach zabudowy. Pod oknem kompozytowy zlewozmywak w ciemnym, dopasowanym do blatu, kolorze. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Półwysep pełni wyłącznie rolę bufetu. Kuchenne urządzenia umieszczone są w dwóch pozostałych ciągach zabudowy. Pod oknem kompozytowy zlewozmywak w ciemnym, dopasowanym do blatu, kolorze. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 cze 2009 13:11

Kuchnia z półwyspem. Tak oddzielimy ją od pokoju!

Kuchnia z jadalnią zajmują jedno przestronne wnętrze. To specjalnie wydzielona część domu, jednocześnie reprezentacyjna i funkcjonalna, świetne miejsce kulinarnych spotkań na co dzień i od święta.

Jednym z priorytetów w pracy nad projektowaniem tego wnętrza była przestrzeń. Gospodarzom marzyła się wygodna i elegancka kuchnia, taka w której można nie tylko w komfortowych warunkach gotować, ale również przyjąć gości.

Projektant podpowiedział połączenie w jednym przestronnym pomieszczeniu kuchni i jadalni. Usytuowane w sąsiedztwie równie obszernego salonu, kuchenno-jadalniane wnętrze stylistycznie jest jego kontynuacją. Oba pomieszczenia utrzymane są nurcie nowoczesnej i ekskluzywnej prostoty. W obu zastosowano kontrastową kolorystykę, przeplatają się tu czerń, ciemne brązy i jasne beże.

Wnętrze powinno być ponadczasowe!

Właścicielom zależało na ponadczasowej urodzie wnętrz, które mają służyć im przez lata, dlatego znalazły się tu wyłącznie szlachetne, naturalne materiały. Wszystkie kuchenne blaty wykonane są z czarnego granitu, w szafkach wykorzystano drewno dębowe: bielone oraz barwione na wenge.

Spokojny wertykalny układ i powtórzenia kolorystyczne zarówno w jadalni, jak i w kuchni służą stworzeniu relaksującej harmonii. Zamierzony dysonans wprowadzają jedynie dodatki: czajnik i ekspres do kawy w kolorze matowej stali i aluminium.

Kuchnia z półwyspem

Ten ustalony przez projektanta trend został utrzymany przez właścicieli przy wyborze wszystkich pozostałych akcesoriów. Zabudowa kuchenna ułożona jest w kształt litery „C”; jednym z jej ramion jest półwysep, który oddziela kuchnię od jadalni oraz pełni rolę bufetu. Można przy nim zjeść śniadanie, albo serwować posiłki w stylu szwedzkiego stołu.

Bryła półwyspu wykorzystana została jako miejsce ulokowania szafek kuchennych, a od strony jadalni specjalnych półek na wino. Dużo uwagi projektant poświecił oświetleniu. Różnego kształtu, ale wykonane z tych samych materiałów (stal i mleczne szkło), lampy obecne są we wszystkich strefach pomieszczenia. 

Oświetlenie kuchni

Wyłącznie dekoracyjną, budującą nastrój, funkcję pełnią osłonięte mlecznym szkłem świetlówki wbudowane w górnej części półwyspu od strony jadalni. Za dnia jest tu dość światła dzięki ogromnym oknom, a zawieszone na nich ciemne drewniane żaluzje podkreślają dostojny charakter aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2012-02-04 15:01:15

  jestem ciekawa jak wyglada dalsza czesc mieszkania czyli Salon;)

 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:52:52

  Fajne nowoczesne
 • kawusia 22, 2011-01-16 17:11:33

  kuchnia dokładnie taka jak mój projekt tylko proszę o podpowiedz jaki jest kolor ścian .Jaki sprzęt AGD został jakiej firmy.z góry dzięki,
 • placebo, 2009-06-22 14:32:17

  prosta, ale funkcjonalna - taka powinna być kuchnia z klasą

POLECAMY W SERWISACH