Niewielki bufet, znajdujący się na granicy dwóch wnętrz nie tylko wydziela strefy. Od strony kuchni ukrywa się za nim płyta do przyrządzania posiłków, natomiast od strony salonu pełni rolę dekoracyjną – wmontowane wnęki ze świetlówkami, zasłonięte czerwoną pleksi w stalowych ramkach, emanują zabarwionym światłem. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Niewielki bufet, znajdujący się na granicy dwóch wnętrz nie tylko wydziela strefy. Od strony kuchni ukrywa się za nim płyta do przyrządzania posiłków, natomiast od strony salonu pełni rolę dekoracyjną – wmontowane wnęki ze świetlówkami, zasłonięte czerwoną pleksi w stalowych ramkach, emanują zabarwionym światłem. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 marz 2009 09:13

Kuchnia z półwyspem. To się sprawdzi w małym wnętrzu!

Przy urządzaniu kuchni walory dekoracyjne pomieszczenia zwykle nie odgrywają tak istotnej roli, choć, jak pokazuje praktyka, można w bardzo atrakcyjny sposób pogodzić estetykę i funkcjonalność.

Otwarta kuchnia, wymaga szczególniej oprawy, tym bardziej jeśli stanowi część salonu. We wnętrzu zaaranżowanym przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską dominantą jest czerwona płyta pleksi z twarzą dziewczyny w ciemnych okularach, idealnie wkomponowująca się w nowoczesny charakter wnętrza.

Przykuwająca wzrok dekoracja stylistycznie nawiązuje do estetyki pop-artu. Świadczy o tym nie tylko kontrastowe zestawienie barw – nasyconej czerwieni z szarością, ale również wykorzystanie sztucznych materiałów (laminatów, połyskującej stali, czy wreszcie wspomnianej płyty pleksi).

Stalowe elementy w kuchni

Rozwiązaniem podkreślającym tę estetykę są także bardzo mocno zarysowane linie mebli i wyposażenia. Szczególną rolę odgrywają tu poziomy wyznaczone przez elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Pojawiają się one nieomal w każdej części kuchni.

Połyskującą stalą zwieńczony jest bar, wyznaczający umowną granicę między kuchnią, a salonem. Zabieg znajduje też kolorystyczną kontynuację we sprzęcie AGD (w wersji inox) oraz meblowych cokołach. Laboratoryjna sterylność została oswojona ciepłą w odbiorze podłogą i nasyconą barwą płyt wykorzystanych na fronty szafek.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia

Zestawienie obok siebie materiałów kojarzonych z nowoczesnością, jak i z tradycyjnym, rustykalnym wizerunkiem kuchni wprowadza do wnętrza równowagę. Równowagę, pozwalającą traktować kuchnię nie jak dzieło sztuki (choć z pewnością może do niego pretendować), nie bezduszne laboratorium czy też skomplikowaną w obsłudze machinę, ale jako wizualnie atrakcyjną przestrzeń, w której można w spokoju i bez skrępowania napić się w szlafroku i przydeptanych kapciach, zwykłej czarnej kawy.

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-05 15:13:46

  Trochę przywodzi mi na myśl solarium nie wiem dlaczego
 • rudypies, 2009-05-29 15:09:27

  można się rozgrzać do czerwoności!

  odwaga i o wszem ale na co dzień

  chyba za bardzo pobudza ten kolor
 • AfterWork, 2009-04-23 21:10:57

  Lubię czerwony, ale chyba bardziej w sypialni, tam działa bardziej na zmysły.
 • motor, 2009-03-12 08:48:26

  o, a tam jeszcze pralka się zmieściła! sprytnie, sprytnie
 • Shaman014, 2009-03-06 09:25:29

  Szczerze mówiąc wolę takie niż te do znudzenia powtarzające się biele, beże i brązy
 • ziutek, 2009-03-04 13:57:43

  Rozzzgrzewająca jest ta dziewczyna, nie ma co.
 • Margolcia, 2009-03-04 13:00:28

  Niezła kolorystyka, trochę żarówa, ale jak odwaga!

POLECAMY W SERWISACH