Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewielki bufet, znajdujący się na granicy dwóch wnętrz nie tylko wydziela strefy. Od strony kuchni ukrywa się za nim płyta do przyrządzania posiłków, natomiast od strony salonu pełni rolę dekoracyjną – wmontowane wnęki ze świetlówkami, zasłonięte czerwoną pleksi w stalowych ramkach, emanują zabarwionym światłem. Fot. Tomasz Markowski.

Niewielki bufet, znajdujący się na granicy dwóch wnętrz nie tylko wydziela strefy. Od strony kuchni ukrywa się za nim płyta do przyrządzania posiłków, natomiast od strony salonu  pełni rolę dekoracyjną – wmontowane  wnęki ze świetlówkami, zasłonięte czerwoną pleksi w stalowych ramkach, emanują zabarwionym światłem. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 04 marz 2009 09:13 (aktualizacja: 07 lut 2014 19:19)

Kuchnia z półwyspem. To się sprawdzi w małym wnętrzu!

Przy urządzaniu kuchni walory dekoracyjne pomieszczenia zwykle nie odgrywają tak istotnej roli, choć, jak pokazuje praktyka, można w bardzo atrakcyjny sposób pogodzić estetykę i funkcjonalność.

Otwarta kuchnia, wymaga szczególniej oprawy, tym bardziej jeśli stanowi część salonu. We wnętrzu zaaranżowanym przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską dominantą jest czerwona płyta pleksi z twarzą dziewczyny w ciemnych okularach, idealnie wkomponowująca się w nowoczesny charakter wnętrza.

Przykuwająca wzrok dekoracja stylistycznie nawiązuje do estetyki pop-artu. Świadczy o tym nie tylko kontrastowe zestawienie barw – nasyconej czerwieni z szarością, ale również wykorzystanie sztucznych materiałów (laminatów, połyskującej stali, czy wreszcie wspomnianej płyty pleksi).

Stalowe elementy w kuchni

Rozwiązaniem podkreślającym tę estetykę są także bardzo mocno zarysowane linie mebli i wyposażenia. Szczególną rolę odgrywają tu poziomy wyznaczone przez elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Pojawiają się one nieomal w każdej części kuchni.

Połyskującą stalą zwieńczony jest bar, wyznaczający umowną granicę między kuchnią, a salonem. Zabieg znajduje też kolorystyczną kontynuację we sprzęcie AGD (w wersji inox) oraz meblowych cokołach. Laboratoryjna sterylność została oswojona ciepłą w odbiorze podłogą i nasyconą barwą płyt wykorzystanych na fronty szafek.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia

Zestawienie obok siebie materiałów kojarzonych z nowoczesnością, jak i z tradycyjnym, rustykalnym wizerunkiem kuchni wprowadza do wnętrza równowagę. Równowagę, pozwalającą traktować kuchnię nie jak dzieło sztuki (choć z pewnością może do niego pretendować), nie bezduszne laboratorium czy też skomplikowaną w obsłudze machinę, ale jako wizualnie atrakcyjną przestrzeń, w której można w spokoju i bez skrępowania napić się w szlafroku i przydeptanych kapciach, zwykłej czarnej kawy.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA