Kuchnia z wyspą. Projekt: Decoroom. Fot. Pion Poziom

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Kuchnia z wyspą. Projekt: Decoroom. Fot. Pion Poziom
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 paź 2017 10:23

Kuchnia z wyspą - 20 projektów architektów

Wyspa to element zabudowy, który dodaje kuchni elegancji i rozmachu. Jest także bardzo praktyczny. Zobaczcie jak urządzić kuchnię z wyspą.

Wbrew pozorom wyspa kuchenna nie jest wyłącznie zarezerwowana dla dużych pomieszczeń. W małych mieszkaniach kuchnia ulokowana jest we wnęce lub w salonie. W otwartej przestrzeni niewielka wyspa wyznacza granice stref. Od strony kuchni mieści zmywarkę, a czasami piekarnik. Tu także znajdują się szafki i szuflady na naczynia i akcesoria kuchenne. Natomiast mebel od strony salonu może wyglądać już zupełnie inaczej. Niekiedy ta część wyspy jest miejscem na witrynę, regał lub telewizor. W ten sposób pojawiają się w niej dodatkowe funkcje, a wykończenia stają się typowe dla mebli z salonu.

Innym rozwiązaniem jest pozostawienie jednolitej płaszczyzny frontu wyspy. Stosuje się na niej wykończenia w lakierze lub fornirze. Efektownie wyglądać będzie także kamień naturalny lub kompozyt o eleganckim rysunku i fakturze. Praktyczne i popularne jest wygospodarowywanie na wyspie miejsca na barek służący jako miejsce do spożywania posiłków. Sprawdzi się do szybkich śniadań, wspólnych posiłków i spotkań z przyjaciółmi.

Źródło: Zajc Kuchnie

Zobacz także jak urządzić modną szara kuchnię

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH