Wnętrze jest otwarte i przestronne, jak również spójne pod względem zastosowanej kolorystki i materiałów wykończeniowych. Projekt: Anna Łabędzka-Klepacka, Maciej Klepacki, Izabela Domicz. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Wnętrze jest otwarte i przestronne, jak również spójne pod względem zastosowanej kolorystki i materiałów wykończeniowych. Projekt: Anna Łabędzka-Klepacka, Maciej Klepacki, Izabela Domicz. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
03 kwi 2014 14:08

Kuchnia z wyspą – jasna, ciepła i lekka. W salonowym stylu

Kuchni nadano salony charakter. Jest lekka i świeża, a swoją stylistyką doskonale wpisuje się w otwartą strefę dzienną.

W pierwotnym układzie wnętrza kuchnia, podobnie jak cała strefa dzienna, stanowiła osobne, zamknięte pomieszczenie. Pierwszym i najważniejszym założeniem projektu było więc nadawanie przestrzeni bardziej otwartego charakteru. Taki układ udało się uzyskać poddając wnętrze gruntowanej modernizacji. Usunięto praktycznie większość ścina – z wyjątkiem jednej, która musiała pozostać na swoim miejscu. To ściana nośna pomiędzy jadalnią a kuchnią. Ze względu na bezpieczeństwo całej konstrukcji domu nie można jej było w pełni wyburzyć. Nie zamknęła ona jednak otwartej przestrzeni parteru. 

Wspólna, otwarta strefa dzienna: ładnie, estetycznie zaprojektowana

W nowym układzie kuchnia jest otwarta na salon. Przestrzeń została zaprojektowana bardzo spójnie. Łączą ją zarówno zastosowane materiały wykończeniowe, jak i kolorystyka.

Kuchni nadano lekki i salonowy charakter. Stąd proste w formie meble wykończone zostały fornirem dębowym, którego piękny, miodowy odcień dodatkowo ociepla wnętrze. Doskonale pasuje on również do elementów w kolorze intensywnej czerwieni, podkreślających elegancki styl aranżacji.

W kuchni na uwagę zasługuje układ z niewielkich podświetlanych szafek wiszących na ścianie. Prezentuje się bardzo efektowanie, dzięki frontom z czerwonego, lakierowanego MDF-u. Szafki w kształcie kwadratów służą głównie do przechowywania szkła. 

Wyspa w kuchni: centrum gotowania

Kuchnia jest przestronna i bardzo funkcjonalnie zagospodarowana. To zasługa dużej ilość szafek, znajdujących się zarówno pod blatem biegnącym wzdłuż okna, jak i umieszczonych w wyspie.

Większość sprzętów została ukryta, a wyraźnie widoczny okap stanowi tylko kolejny element dekoracyjny.

Ważne miejsce w przestrzeni dziennej zajmuje wyspa, która stanowi centrum wszystkich kuchennych prac. Dzięki temu, że znajduje się pomiędzy salonem a kuchnią gotując zawsze można zachować kontakt, także wzrokowy, z osobami siedzącymi zarówno przy stole w jadalni, jak i na kanapie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH