Centralne miejsce w kuchni zajmuje wyspa i duży stół. Połączenie czarnego granitu, mieniącego się złotymi i srebrnymi drobinkami oraz forniru, eksponuje ich mocne, eleganckie formy. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Centralne miejsce w kuchni zajmuje wyspa i duży stół. Połączenie czarnego granitu, mieniącego się złotymi i srebrnymi drobinkami oraz forniru, eksponuje ich mocne, eleganckie formy. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
26 sie 2014 15:40

Kuchnia z wyspą. Nowoczesna, otwarta i z dużym stołem

Kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni dziennej. Dzięki temu, że zajmuje obszerną wnękę, pozostaje jednak dyskretnie wydzielona. W jej centralnym punkcie znajduje się wyspa i duży stół.

Poprzednia kuchnia, która znajdowała się w tym mieszkaniu, nie spełniała oczekiwań właścicielki. Była za mała, niezbyt wygodna i niczym szczególnym się nie wyróżniała. W miejscu obecnej wyspy stał niewielki stół, co nie wykorzystywało w pełni potencjału przestrzeni.

Głównym założeniem projektu było stworzenie maksymalnie dużej przestrzeni do przechowywania, ujednolicenie całej zabudowy oraz zagospodarowanie powierzchni w środkowej części kuchni tak, aby znalazło się miejsce na wyspę, rozkładany stół oraz dodatkowe miejsce do siedzenia.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia w nowej odsłonie jest częścią strefy dziennej. Jednak, dzięki temu że zajmuje obszerną wnękę, jej granice są dyskretnie wyznaczone. Dodatkowym atutem pomieszczenia jest okno. Rozciąga się z niego malownicza panorama na Gdynię – jest jak obraz, nigdy taki sam, bo zmieniający się w rytmie pór roku.

Wyspa w kuchnia

Wzrok przyciąga wyspa oraz stół. To centrum gotowania i towarzyskich spotkań. Blat oraz boki wyspy wykonane są z czarnego granitu, w którego strukturze znajdują się drobinki skał w kolorach

złotym i srebrnym. Mienią się one dyskretnie w świetle, podkreślając luksusową formę oraz towarzyski charakter wyspy i jej otoczenia. Mieniący się granit tworzy także efektowne tło dla dużego stołu, wykończonego tym samym fornirem co dół wyspy.

W blacie wyspy została zainstalowana płyta indukcyjna. Pod nim zabudowano piekarnik. Pozostałą przestrzeń zajmują praktyczne, otwierane dotykowo szafki i szuflady. Wyspa jest zaprojektowana tak, by pani domu mogła przyrządzać dania i jednocześnie prowadzić konwersację z gośćmi. Albo wspólnie z nimi gotować. Czy porozmawiać, siedząc na hokerach, przy kawie – fragment blatu tworzy bowiem rodzaj minibaru.

Zabudowa w salonowym stylu

Wysoka zabudowa, usytuowana przy ścianie, wykonana jest z płyty MDF lakierowanej na czarno w połysku. W pierwszej chwili można jej... nie zauważyć. Bo kojarzy się bardziej z meblem salonowym, niż kuchennym. W jej pojemnych cargach i schowkach są ukryte wszystkie niezbędne sprzęty, w tym lodówka oraz zmywarka. Pośrodku zabudowy znajduje się podświetlana wnęka ze zlewozmywakiem i wysoką baterią z elastyczną wylewką. I to one zdradzają, że to jednak kuchnia.

Tekst: Małgorzata Nietupska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH