Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czarny jak leśna ziemia, kompozytowy blat wieńczy wyspę. Na niej zainstalowano płytę grzejną marki Bosch oraz zlewozmywak i baterię firmy Teka. Wyspę oświetlają lampy z katalogu Wever&Ducre. Fot. Bartosz Jarosz.

Czarny jak leśna ziemia, kompozytowy blat wieńczy wyspę. Na niej zainstalowano płytę grzejną marki Bosch oraz zlewozmywak i baterię firmy Teka. Wyspę oświetlają lampy z katalogu Wever&Ducre. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 lut 2012 12:09 (aktualizacja: 30 sty 2014 18:25)

Kuchnia z wyspą. Wnętrze, które zachwyca

Bardzo otwarta, ale niezbyt widoczna. Taka właśnie miała być ta kuchnia. I chociaż z pozoru założenia te mogą wydawać się sprzeczne, to udało się je w pełni zrealizować

O tej kuchni nie sposób mówić inaczej, jak w kontekście całej przestrzeni, oferującej strefy o zróżnicowanej funkcji i niezwykle spójnej stylistyce. Kuchnia, a raczej strefa kuchenna, stanowi integralną cześć otwartej przestrzeni parteru, idealnie wpisaną w architekturę wnętrza.

Trzonem, wokół którego zbudowana jest cała przestrzeń użytkowa, jest multifunkcyjny blok. Aby zwiedzić poszczególne strefy domu, wystarczy go obejść dookoła: salon, gabinet, jadalnia, kuchnia... W kuchni można nie tylko przyrządzać posiłki, ale także spędzać ze sobą czas – we dwoje i w większym gronie.

Jest otwarta na jadalnię, chociaż dyskretnie od niej oddzielona niewidoczną na pierwszy rzut oka taflą szkła tuż przy wyspie.

Wystrój wnętrza z wykorzystaniem szkła

- Szkło jest w tym wnętrzu wszechobecne – wyjaśnia arch. Liliana Masewicz-Kowalska, autorka projektu. – Przejrzyście odgradza, no i nie chlapie się podłogi w jadalni, która jest widoczna już od wejścia. Rozwiązanie proste i skuteczne, a jednocześnie niewidoczne. Szkło raz widać, a raz nie w zależności od tego, pod jakim kątem się do niego ustawimy, to magia albo... fatamorgana, której nie jesteśmy pewni. Przecież natura też robi nam psikusy!.

Kuchenna zabudowa została wykonana z wykorzystaniem materiałów i kolorów, które pojawiają się także w innych strefach domu. Połączenie szarych frontów z lakierowanego MDF-u oraz frontów z rysunkiem drewna (foliowany MDF, kolor Kaszmir) nadaje nowoczesnej kuchni charakter subtelnej, powściągliwej elegancji.

Fronty kuchenne

Korpus wyspy kuchennej odpowiada drewnopodobnym frontom. Bez względu na intensywność użytkowania, kuchnia zachowuje swój nadzwyczaj reprezentacyjny charakter. Pomaga w tym zajmująca całą powierzchnię ściany zabudowa kuchenna. Oryginalna architektura pomieszczenia maskuje korpusy szafek, przez co funkcjonalny aspekt kuchni schodzi na drugi plan.

Także ograniczenie powierzchni roboczej jedynie do blatu wyspy sprzyja realizacji założeń projektu. Wizualnie wtapiająca się w płaszczyznę blatu płyta grzejna oraz podwieszana komora zlewozmywaka sprawiają, że praktyczne oblicze kuchni pozostaje nieeksponowane.

PROJEKTANT

Liliana Masewicz-Kowalska

Everest Design - Autorskie Studio Wnętrz i Architektury

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA