Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
02 maj 2017 10:26

Kuchnia z wyspą - zobacz gotowy projekt

Ubrana w biały kolor zabudowa meblowa prezentuje się czysto i świeżo, a w połączeniu z ciemnym drewnem wenge buduje ciepły klimat we wnętrzu. Elegancka czerń podkreśla z kolei nowoczesny charakter aranżacji.

Piękny i przestronny dom, położony w jednej z nadmorskich miejscowości, przeszedł gruntowną renowację. Po wcześniejszym wystroju został tu jedynie antyczny kredens, który wraz z mozaikowymi obrazami zdobi przestrzeń jadalni. Stylowe elementy zastąpiła elegancka czerń, podkreślająca nowoczesny charakter aranżacji. Za tę ekstrawagancką metamorfozę odpowiedzialna jest architekt Agnieszka Hajdas-Obajtek, którą to inwestorzy zaprosili do współpracy przy aranżacji wszystkich wnętrz.

Artystyczny zmysł i poczucie ładu cechuje także wystrój ukrytej za przesuwnymi drzwiami, przestronnej kuchni. I choć to pomieszczenie zamknięte, jej aranżacja niczym nie odbiega od salonowych standardów. Aby podkreślić reprezentacyjny charakter przestrzeni, projektantka postawiła na modną biel i szlachetne drewno. Ubrana w biały kolor zabudowa meblowa prezentuje się czysto i świeżo, a w połączeniu z ciemnym drewnem wenge buduje ciepły, a przy tym nobliwy klimat we wnętrzu. Elementem spajającym aranżację kuchni z resztą pomieszczeń jest czerń, którą architekt uczyniła dominantą stylistyczną całego projektu. Czarne granitowe blaty, szkło lakierowane oraz sprzęt AGD w zabudowie dodają jej elegancji, spychając na drugi plan swą funkcjonalną rolę.

Kuchnia zaprojektowana została bowiem tak, by spełniając wszystkie funkcje, jednocześnie była reprezentacyjna. Lakierowana na wysoki połysk zabudowa kuchenna kryje w sobie pojemne szafki i szuflady, dając wiele miejsca do przechowywania. Mieści też kompleksowe wyposażenie AGD, łącznie z lodówką typu side by side oraz wbudowanym ekspresem do kawy. Dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków zapewnia wyspa, która wyposażona została w płytę grzewczą. Płynnie łączy się ona z niedużym stołem, przy którym rodzina może spożywać codzienne posiłki, oglądając chociażby telewizję śniadaniową.

Przeciwwagę dla nowoczesnego wystroju kuchni stanowią subtelne w formie dodatki i artystyczne dekoracje, których nasycenie odnajdziemy w przestronnej jadalni. Zestawienie nowoczesnego stołu i krzeseł z antycznym sekretarzykiem buduje familijny charakter miejsca. O jego ważkości świadczy imponujących rozmiarów rękodzieło - namalowana przez artystę-plastyka kwiatowa kompozycja o strukturze mozaiki. Podobny element dekoracyjny odnajdziemy w kuchni. Utrzymany w palecie szarości obraz jest bowiem klamrą stylistyczną spajającą te dwie oddzielone od siebie przestrzenie.

Tekst: Urszula Tatur

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH