Surowy charakter masywnego półwyspu to zasługa materiału, z którego wykonano blat oraz obudowę. Konglomerat Rausolid o teksturze typu sól-pieprz przypomina kamień naturalny. Grafitową strukturę na ścianie wykonał artysta malarz Darek Bujak. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Surowy charakter masywnego półwyspu to zasługa materiału, z którego wykonano blat oraz obudowę. Konglomerat Rausolid o teksturze typu sól-pieprz przypomina kamień naturalny. Grafitową strukturę na ścianie wykonał artysta malarz Darek Bujak. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 gru 2011 13:49

Kuchnia zabarwiona emocjami

Gdzie nie spojrzeć biel, czerń, a przede wszystkim, wynikające z połączenia tych barw, różne odcienie szarości. Mimo ich chłodu, wnętrze jest przytulne, na co dzień wypełnione ciepłą, rodzinną atmosferą.

Kuchnia zawdzięcza swój nowoczesny styl głównie zastosowanym kolorom – wyłącznie z palety barw achromatycznych. Ten specyficzny wybór nie jest wynikiem hołdowania modzie – są to po prostu ulubione kolory właścicieli domu i królują we wszystkich pomieszczeniach. Ważną rolę w kreowaniu stylu wnętrza odgrywają także materiały. Lakierowany MDF, gres oraz konglomerat przypominający kamień naturalny, zapewniające wręcz ponadczasowy charakter wnętrza, dzięki którym kuchnia z powodzeniem oprze się zmieniającym się trendom.

Oszczędności w stosowaniu barw wtóruje minimalistyczna forma mebli i sprzętów, które charakteryzuje prosty, geometryczny kształt. Centralne miejsce zajmuje półwysep kuchenny. Jego masywna bryła rozdziela strefę roboczą od jadalni i – zgodnie z charakterem obu – przybiera stosowne oblicze. Od strony roboczej – funkcjonalne, z licznymi szufladami, wyposażone w wygodne, długie, relingowe uchwyty. Natomiast od strony jadalni – reprezentacyjne, które tworzy elegancka kompozycja z tafli MDF-u, do złudzenia przypominająca układ frontów po przeciwnej stronie.

Duża powierzchnia półwyspu pozwoliła na wbudowanie w jego blat gazowej płyty grzewczej w niezwykłym, metalicznym kolorze, czego naturalną konsekwencją był montaż stalowego okapu kuchennego na obniżonym fragmencie sufitu. W zabudowie kuchennej nie uwzględniono tradycyjnych górnych szafek. Obok wysokiego słupka ze sprzętem AGD, do dyspozycji użytkowników pozostaje drugi komplet szuflad oraz nietypowa szafka we wnęce, wzdłuż blatu roboczego, którą przesłaniają tafle mlecznego szkła, oprawione w przesuwane, aluminiowe ramki.

Całości dopełnia obszerna lodówka side by side, której wykończenie idealnie współgra z kolorystyką i stylem kuchni. Po drugiej stronie wyspy, w części jadalnianej, obowiązują te same zasady aranżacji. Jedyna wisząca szafka wyraźnie nawiązuje do stylu szafki za zlewozmywakiem – przesłania ją matowe szkło w aluminiowych ramkach. Nawet lampa nad stołem dostosowała się do obowiązujących reguł, przybierając geometryczny kształt ubrany w jeden z odcieni szarości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH