Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchnia, od jadalni i salonu osłonięta jest efektowną wyspą, której „fasada”, wykonana z piaskowanego szkła, powiela oryginalny wzór płytek – okładziny słupa. To ciekawe i kolejne nawiązanie do stylu retro. Fot. Monika Filipiuk.

Kuchnia, od jadalni i salonu osłonięta jest efektowną wyspą, której „fasada”, wykonana z piaskowanego szkła, powiela oryginalny wzór płytek – okładziny słupa. To ciekawe i kolejne nawiązanie do stylu retro. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 22 maj 2009 14:35 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:17)

Kuchnia ze szklaną obudową wyspy

Delikatny, jakby malowany mrozem dekor, prosto z płytek zdobiących kuchenny filar, przeniósł się na szklaną obudowę wyspy. Przypomina chłodny pocałunek Królowej Śniegu, który nie topnieje nawet w miejscu, skąd wyraźnie czuć gorący hebanowy oddech.

Kuchnia z założenia miała być nowoczesna i funkcjonalna, ale koniecznie z domieszką wytwornego stylu retro, który uwielbiają inwestorzy. Prostota i minimalizm stały się jedynie bazą dla interesujących, a może wręcz intrygujących wypełnień. Klasyczne formy przybrano dostojnymi szatami ze szlachetnych materiałów. Fronty zabudowy kuchennej z hebanowego forniru zwieńczono granitowymi blatami.

Mleczne szkło natomiast, ujęte w metalowe ramy, tworzy fronty szafek wiszących. Dodatkowo na szklanych taflach został wypiaskowany wzór przeniesiony z obecnych tu, eleganckich płytek ceramicznych. Ta niezwykła ozdoba kuchennej wyspy to nawiązanie do stylu retro, który króluje w jadalni. Ustawiono tu elegancki stół z krzesłami oraz stylową szafę. Przywołują atmosferę dawnych czasów – pełną ciepła i przytulności. W ten sentymentalny klimat wpisuje się bogato dekorowany, kryształkowy żyrandol marki Kare Design. Miękkim światłem rozświetla jadalniany stół.

Rytuał konsumowania posiłków w takim miejscu może trwać bez końca. Wracając do części kuchennej, zwracam też uwagę na jej funkcjonalność. Blaty robocze oświetlono punktowo, a oświetlenie zintegrowane z okapem ułatwia pracę przy wyspie.

Bogata zabudowa gwarantuje znaczną przestrzeń na produkty i akcesoria. Do dyspozycji są ciągi szafek górnych i dolnych, wysoka zabudowa oraz system szuflad na wyspie. Ich gładkie fronty bez uchwytów podkreślają czystość kompozycji. Zorganizowano też dwie narożne półki zamocowane na ścianach i dekoracyjnym słupie. Wszystkie elementy utrzymane są w chłodnych tonacjach bieli, grafitu, szarości i czekolady.

Ciemne odcienie mebli i blatu tworzą wyraźny kontrast dla jasnych ścian i kremowo-białego gresu podłogi. Podobnie jest z wyspą, której blat świetnie komponuje się z dekorowanym szkłem widocznym od strony jadalni. Blat na cokole wyspy wysunięto w taki sposób, by możliwe było ustawienie przy niej wysokich krzeseł. Wyspa zamienia się w bar. Aby spędzić tu wyjątkowy wieczór wystarczy opuścić roletę, rozkoszować się smakiem wina i doprawdy niepowtarzalną estetyką wnętrza, w którym przyszło je degustować.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA