Kuchnia, od jadalni i salonu osłonięta jest efektowną wyspą, której „fasada”, wykonana z piaskowanego szkła, powiela oryginalny wzór płytek – okładziny słupa. To ciekawe i kolejne nawiązanie do stylu retro. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kuchnia, od jadalni i salonu osłonięta jest efektowną wyspą, której „fasada”, wykonana z piaskowanego szkła, powiela oryginalny wzór płytek – okładziny słupa. To ciekawe i kolejne nawiązanie do stylu retro. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 maj 2009 14:35

Kuchnia ze szklaną obudową wyspy

Delikatny, jakby malowany mrozem dekor, prosto z płytek zdobiących kuchenny filar, przeniósł się na szklaną obudowę wyspy. Przypomina chłodny pocałunek Królowej Śniegu, który nie topnieje nawet w miejscu, skąd wyraźnie czuć gorący hebanowy oddech.

Kuchnia z założenia miała być nowoczesna i funkcjonalna, ale koniecznie z domieszką wytwornego stylu retro, który uwielbiają inwestorzy. Prostota i minimalizm stały się jedynie bazą dla interesujących, a może wręcz intrygujących wypełnień. Klasyczne formy przybrano dostojnymi szatami ze szlachetnych materiałów. Fronty zabudowy kuchennej z hebanowego forniru zwieńczono granitowymi blatami.

Mleczne szkło natomiast, ujęte w metalowe ramy, tworzy fronty szafek wiszących. Dodatkowo na szklanych taflach został wypiaskowany wzór przeniesiony z obecnych tu, eleganckich płytek ceramicznych. Ta niezwykła ozdoba kuchennej wyspy to nawiązanie do stylu retro, który króluje w jadalni. Ustawiono tu elegancki stół z krzesłami oraz stylową szafę. Przywołują atmosferę dawnych czasów – pełną ciepła i przytulności. W ten sentymentalny klimat wpisuje się bogato dekorowany, kryształkowy żyrandol marki Kare Design. Miękkim światłem rozświetla jadalniany stół.

Rytuał konsumowania posiłków w takim miejscu może trwać bez końca. Wracając do części kuchennej, zwracam też uwagę na jej funkcjonalność. Blaty robocze oświetlono punktowo, a oświetlenie zintegrowane z okapem ułatwia pracę przy wyspie.

Bogata zabudowa gwarantuje znaczną przestrzeń na produkty i akcesoria. Do dyspozycji są ciągi szafek górnych i dolnych, wysoka zabudowa oraz system szuflad na wyspie. Ich gładkie fronty bez uchwytów podkreślają czystość kompozycji. Zorganizowano też dwie narożne półki zamocowane na ścianach i dekoracyjnym słupie. Wszystkie elementy utrzymane są w chłodnych tonacjach bieli, grafitu, szarości i czekolady.

Ciemne odcienie mebli i blatu tworzą wyraźny kontrast dla jasnych ścian i kremowo-białego gresu podłogi. Podobnie jest z wyspą, której blat świetnie komponuje się z dekorowanym szkłem widocznym od strony jadalni. Blat na cokole wyspy wysunięto w taki sposób, by możliwe było ustawienie przy niej wysokich krzeseł. Wyspa zamienia się w bar. Aby spędzić tu wyjątkowy wieczór wystarczy opuścić roletę, rozkoszować się smakiem wina i doprawdy niepowtarzalną estetyką wnętrza, w którym przyszło je degustować.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 19:01:10

  Ciekawe
 • Ewka, 2009-06-24 16:53:04

  retro jadalnia, a obok nowoczesna kuchnia - za mocny ten eklektyzm, bo zbyt jaskrawy
 • placebo, 2009-05-22 13:09:28

  Sam pomysł bardzo mi się podoba, mam jednak wątpliwości, czy ta szklana obudowa, to dobry pomysł pod względem praktycznym? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to "normalne" szkło, ale mimo to nie czułabym się komfortowo siedząc przy nim

POLECAMY W SERWISACH