Salon, jadalnia i kuchnia zajmują większą część przestronnego apartamentu. Nowocześnie zaprojektowana przestrzeń została rozdysponowana pomiędzy kącik wypoczynkowy, dosyć sporą jadalnię oraz otwartą kuchnię, urządzoną w high-techowym stylu. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Salon, jadalnia i kuchnia zajmują większą część przestronnego apartamentu. Nowocześnie zaprojektowana przestrzeń została rozdysponowana pomiędzy kącik wypoczynkowy, dosyć sporą jadalnię oraz otwartą kuchnię, urządzoną w high-techowym stylu. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kuszenie szkłem

Wszechobecne szkło, specyficzny odcień bieli i srebrzysto-czarne fronty urządzeń AGD – kuchnia jest na wskroś nowoczesna i luksusowa. Współistnieje w jednym wnętrzu z antycznymi salonowymi meblami i majestatyczną dębową podłogą.

Czytelny podział apartamentu na strefy reprezentacyjną i prywatną wynika z jego architektury. Salon, jadalnia i kuchnia znajdują się po prawej stronie holu wejściowego. Po przeciwnej – pozostałe wnętrza służące pracy i odpoczynkowi właścicieli, a także goszczącym u nich znajomym. Salon, kuchnia i jadalnia to jedna, ogromna przestrzeń, za sprawą dużych okien wypełniona naturalnym światłem. Tłem dla ich wyposażenia są białe ściany i ułożone na całej podłodze dębowe deski.

Piękne, z efektem postarzania drewno mieni się odcieniami brązów i sugestywnymi rysunkami słojów, wprowadza do wnętrza ciepły i przytulny klimat, łagodzący sterylność i chłód bieli.Z takiego samego litego dębu wykonana została wyspa kuchenna. Widoczna z każdego punktu wnętrza wydziela przestrzeń kulinarnych działań. Jej prostopadłościenną bryłę z wyokrąglonymi krótszymi bokami przykrywa owalny szklany blat, a od strony kuchni wypełniają szafki.

Powierzchnia wyspy to barek, stolik oraz – w razie potrzeby – dodatkowe miejsce pracy. Sama kuchnia ma nowoczesny wizerunek, stworzony przez szklane i w odcieniu złamanej bieli płaszczyzny oraz połyskujące stalą urządzenia AGD.

Meble, wybrane z oferty niemieckiego producenta Poggenpohl w warszawskim salonie Recamiere, ustawione zostały na planie litery „L”. Krótsze ramię, równoległe do okna, wypełnia wysoka zabudowa z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową i ukrytą za frontami chłodziarko-zamrażarką. Odkryte półki dodają jej lekkości, są też dobrym miejscem nie tylko na ozdobne drobiazgi. Strefy gotowania i zmywania znajdują się w ciągu szafek stojących.

Ich stalowe powierzchnie idealnie komponują się ze szkłem blatu, a efektowny okap zawieszony wprost na szklanej tafli kojarzy się z dekoracją, na drugi plan odsuwając jego użytkowość. Znaczną część przestrzeni za głównym ciągiem szafek zajmuje wymodelowana z płyt gipsowo-kartonowych wnęka z półkami. Jej fronty to trzy tafle szkła – środkowa jest nieruchoma, pozostałe przesuwne. Aranżacja kuchni wydaje się tym bardziej nowoczesna i sterylna, że w salonie właściciele ustawili zabytkowe meble – kątnik, kredens, fotel. Ściany zaś udekorowali wielobarwnymi, nieco nostalgicznymi obrazami Beaty Mularskiej.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-08 21:54:39

    Kuchnia super reszta trochę szarobura i smutna
  • nowy, 2009-05-18 12:53:56

    Stół w kuchni jest rewelacyjny

POLECAMY W SERWISACH