W drewnianej płaszczyźnie architekt umieścił dwie, nowoczesne lampy oraz prostopadłościenną bryłę okapu. Uzbrojona konstrukcja sprawia wrażenie, jakby była zawieszona w powietrzu. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

W drewnianej płaszczyźnie architekt umieścił dwie, nowoczesne lampy oraz prostopadłościenną bryłę okapu. Uzbrojona konstrukcja sprawia wrażenie, jakby była zawieszona w powietrzu. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 kwi 2009 10:02

Łagodnie przyprawione

Kuchnia utrzymana w nowoczesnym stylu, nie pozbawiona jednak ciepła i swojskości. W ten sposób można scharakteryzować wnętrze, w którym chłód płyt zbrojonego szkła zneutralizowało lite, przecierane drewno.

W tak urządzonej kuchni znakomicie poczują się zarówno zwolennicy gotowania w funkcjonalnej przestrzeni, jak i bywalcy domowych imprez, którzy lubią po północy przenieść się w bardziej klimatyczne miejsce. Urządzone w nowoczesnym stylu wnętrze, dzięki bliskiej obecności strefy jadalnianej, zyskuje na swojskości i przytulności.

Surowy charakter zabudowy kuchennej sugeruje high-techowe zapożyczenia. Zbrojone szkło na ścianie i futryny szafek z mlecznego szkła, wzbogacone aluminiowymi dodatkami, oddają ideę higieny i czystości. Jednak drewniana część zabudowy oraz stół jadalniany z postarzanymi, przecieranymi krzesłami odpowiadają za naturalny, ciepły klimat.

Stylistycznym pomostem między funkcjonalnie zaprojektowaną kuchnią, a bardziej swojskim charakterem jadalni, okazała się być wyspa, w której nowoczesna płyta grzejna została obudowana drewnianym obramowaniem. Ulokowanie obok kuchennej wyspy stołu z litego drewna zespoliło przestrzeń kuchni i jadalni, co ułatwia codzienne serwowanie posiłków.

Symboliczną granicą pomiędzy strefami funkcjonalnymi stała się podłoga, wyłożona w jednej części mozaiką przemysłową z jesionu, w drugiej zaś jasną terakotą. Strukturę i kolor jesionowego pokrycia powtarzają ułożone na stole cztery maty. Panujący w pomieszczeniu łagodny nastrój, podkreślają umieszczone w drzwiach balkonowych rzymskie rolety. Pełnią one zarówno estetyczną, jak i praktyczną funkcję. Świetnie bowiem komponują się z całością wystroju wnętrza, a opuszczone – przefiltrowują intensywne światło.

Klimat wnętrza w dużej mierze kreowany jest poprzez grę światła i cienia. Z jednej strony rzymskie rolety, które chronią przed nadmiernym oświetleniem, z drugiej – kolumna luksferów wtopionych w ścianę, pozwalająca promieniom światła dowolnie pełzać po wnętrzu.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 19:17:07

  Fajne eleganckie i nowoczesne
 • placebo, 2009-04-27 10:25:34

  bardzo fajny pomysł! Zastanawiam sie tylko, czy okap jest na tyle efektywny, by zminimalizować kuchenne zapachy? Zawsze obawiam sie tego myślac o otwartych kuchniach...
 • AfterWork, 2009-04-17 16:05:11

  Rzeczywiście przemyślane rozwiązanie....
 • happy, 2009-04-13 11:11:27

  Taka w sumie nieduża kuchnia, a jednak z wyspą! Pomysł, by dostawić do niej stół jest świetny. Jednak jak się zleci wykonanie projektu architektowi, to wszystko jest jakieś takie prostsze i ustawne.

POLECAMY W SERWISACH