Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W drewnianej płaszczyźnie architekt umieścił dwie, nowoczesne lampy oraz prostopadłościenną bryłę okapu. Uzbrojona konstrukcja sprawia wrażenie, jakby była zawieszona w powietrzu. Fot. Tomasz Markowski.

W drewnianej płaszczyźnie architekt umieścił dwie, nowoczesne lampy oraz prostopadłościenną bryłę okapu. Uzbrojona konstrukcja sprawia wrażenie, jakby była zawieszona w powietrzu. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 03 kwi 2009 10:02 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:44)

Łagodnie przyprawione

Kuchnia utrzymana w nowoczesnym stylu, nie pozbawiona jednak ciepła i swojskości. W ten sposób można scharakteryzować wnętrze, w którym chłód płyt zbrojonego szkła zneutralizowało lite, przecierane drewno.

W tak urządzonej kuchni znakomicie poczują się zarówno zwolennicy gotowania w funkcjonalnej przestrzeni, jak i bywalcy domowych imprez, którzy lubią po północy przenieść się w bardziej klimatyczne miejsce. Urządzone w nowoczesnym stylu wnętrze, dzięki bliskiej obecności strefy jadalnianej, zyskuje na swojskości i przytulności.

Surowy charakter zabudowy kuchennej sugeruje high-techowe zapożyczenia. Zbrojone szkło na ścianie i futryny szafek z mlecznego szkła, wzbogacone aluminiowymi dodatkami, oddają ideę higieny i czystości. Jednak drewniana część zabudowy oraz stół jadalniany z postarzanymi, przecieranymi krzesłami odpowiadają za naturalny, ciepły klimat.

Stylistycznym pomostem między funkcjonalnie zaprojektowaną kuchnią, a bardziej swojskim charakterem jadalni, okazała się być wyspa, w której nowoczesna płyta grzejna została obudowana drewnianym obramowaniem. Ulokowanie obok kuchennej wyspy stołu z litego drewna zespoliło przestrzeń kuchni i jadalni, co ułatwia codzienne serwowanie posiłków.

Symboliczną granicą pomiędzy strefami funkcjonalnymi stała się podłoga, wyłożona w jednej części mozaiką przemysłową z jesionu, w drugiej zaś jasną terakotą. Strukturę i kolor jesionowego pokrycia powtarzają ułożone na stole cztery maty. Panujący w pomieszczeniu łagodny nastrój, podkreślają umieszczone w drzwiach balkonowych rzymskie rolety. Pełnią one zarówno estetyczną, jak i praktyczną funkcję. Świetnie bowiem komponują się z całością wystroju wnętrza, a opuszczone – przefiltrowują intensywne światło.

Klimat wnętrza w dużej mierze kreowany jest poprzez grę światła i cienia. Z jednej strony rzymskie rolety, które chronią przed nadmiernym oświetleniem, z drugiej – kolumna luksferów wtopionych w ścianę, pozwalająca promieniom światła dowolnie pełzać po wnętrzu.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA