Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W całym domu kontynuację znajdują takie same zabiegi architektoniczne, powtarza się kolorystyka ścian oraz załamujące się linie sufitów podwieszanych. Fot. Tomasz Markowski.

W całym domu kontynuację znajdują takie same zabiegi architektoniczne, powtarza się kolorystyka ścian oraz załamujące się linie sufitów podwieszanych. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 23 lut 2009 17:49

Lubisz stylowe kuchnie? To wnętrze dla Ciebie!

Połączenie jasnych mebli z ciemnym stylizowanym stołem, to nie jedne w tym wnętrzu z pozoru wykluczające się rozwiązanie. Obok mebli inspirowanych dawnymi angielskimi wnętrzami pojawiają się rozwiązania nowoczesne, które czynią wnętrze funkcjonalnym.

Aranżacja prezentowanej kuchni to stylistyczna kontynuacja rozwiązań zastosowanych w całym domu. Głównym zadaniem projektantki było znalezienie architektonicznej oprawy dla pięknych stylizowanych mebli, kryształowych żyrandoli i innych dekoracyjnych w formie dodatków.

Do niektórych mebli właściciele byli bardzo przywiązani, jak chociażby ukochany drewniany stół na rzeźbionych nogach, który projektantce udało się harmonijnie skomponować z meblami kuchennymi, wykonanymi z wybarwianego na kolor waniliowy jesionu.

Stylizowane wnętrze

Kolorystyka zabudowy kuchni to bardzo oryginalny i po mistrzowsku zrealizowany pomysł oraz niepodważalny dowód, że w stylizowanym wnętrzu wcale nie muszą znaleźć się meble wykonane z drewna o ciemnej, nasyconej barwie. Imponująca forma zabudowy kuchennej w każdym najmniejszym detalu została stworzona przez projektantkę wnętrza, która szukała odpowiednich kształtów gzymsów i pilastrów, oddających urokliwy klimat angielskiej kuchni.

Wnętrze jest pomieszczeniem bardzo reprezentacyjnym mimo, że nie zostało całkowicie otwarte na przylegające do niego jadalnię i salon. Oddziela je od siebie ściana, rodzaj przepierzenia, ustawiona w taki sposób by zapewnić domownikom komfort prywatności w użytkowaniu kuchni, a jednocześnie umożliwić atrakcyjny widok na nią z salonu. Od strony kuchni ustawiony został przy niej stół, zaś od strony jadalni komoda.

PROJEKTANT

Agnieszka Kozłowska

WASZE KOMENTARZE (9) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA