Małą kuchnię optycznie powiększa hojnie zastosowana biel, a poprowadzona pod sam sufit zabudowa, pozwala na wykorzystanie do maksimum powierzchnię użytkową. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Małą kuchnię optycznie powiększa hojnie zastosowana biel, a poprowadzona pod sam sufit zabudowa, pozwala na wykorzystanie do maksimum powierzchnię użytkową. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 sty 2015 09:33

Mała biała kuchnia: tak urządzisz ją z projektantem!

Ta mała kuchnia zlokalizowana jest w nadmorskim mieszkaniu wakacyjnym. Ze względu na niewielki metraż, zastosowano kilka trików, aby ją powiększyć.

Życzeniem inwestorów było, aby panowała tu biała, nowoczesna kolorystyka. Architekt Małgorzacie Galewskiej, która jest autorką projektu, udało się jednak przekonać właścicieli do wprowadzenia elementu drewna (w kolorze orzecha amerykańskiego) w postaci okładziny ściany nad blatem. To nawiązanie do podłogi, która sprawia, że biała kuchnia jest przytulna.

Położone w pobliżu morza mieszkanie składa się z dwóch pokojów, garderoby i łazienki. Jako że sama kuchnia jest pomieszczeniem bardzo małym, trzeba było zastosować kilka trików, by ją optycznie powiększyć. Architekt zaproponowała więc biele, lśniące, odbijające światło powierzchnie mebli, jasny blat oraz układ szafek z pionowymi podziałami.

Na wszystkie potrzebne akcesoria i artykuły spożywcze jest więc sporo miejsca. Pozostają one poza zasięgiem wzroku. W okolicy zlewozmywaka znajduje się też szafka z żaluzjowym systemem otwierania – dzięki temu można było wykorzystać wnękę na miejsce do przechowywania. Ściana nad blatem roboczym została natomiast obłożona jasnym kamieniem (na wys. 20 cm) oraz laminatem, nawiązującym do wyglądu drewna.

Podłogę w kuchni wyłożono włoskimi płytkami gresowymi na wysoki połysk, idealnie korespondującymi z kolorem zabudowy. Wnętrze zostało otwarte na jadalnię i strefę dzienną, w których wzrok przyciągają obrazy zakupione na aukcji młodej sztuki. Ciekawą anegdotą może być fakt, że obraz nad stołem w jadalni dopasowano do pomarańczowej lampy – to kolor, a nie treść decydowały o jego zakupie. Akcentem w jasnym, nowoczesnym wnętrzu jest żywy pomarańcz – barwa dodająca aranżacji energii.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz

Zdjęcia: Bartosz Jarosz, Stylizacja: Ewa Kozioł

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • małgorzata, 2015-05-05 08:24:24

    wcześniej oglądałam na waszej stronie taką surową kuchnię, tutaj widzę kolor i to mi się bardzo podoba. Uwielbiam jasne wnętrza, ale muszą one byc ciepłe i takk tutaj fajnie to współgra.

POLECAMY W SERWISACH