Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Małą kuchnię optycznie powiększa hojnie zastosowana biel, a poprowadzona pod sam sufit zabudowa, pozwala na wykorzystanie do maksimum powierzchnię użytkową. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Małą kuchnię optycznie powiększa hojnie zastosowana biel, a poprowadzona pod sam sufit zabudowa, pozwala na wykorzystanie do maksimum powierzchnię użytkową. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 27 sty 2015 09:33 (aktualizacja: 28 sty 2015 08:06)

Mała biała kuchnia: tak urządzisz ją z projektantem!

Ta mała kuchnia zlokalizowana jest w nadmorskim mieszkaniu wakacyjnym. Ze względu na niewielki metraż, zastosowano kilka trików, aby ją powiększyć.

Życzeniem inwestorów było, aby panowała tu biała, nowoczesna kolorystyka. Architekt Małgorzacie Galewskiej, która jest autorką projektu, udało się jednak przekonać właścicieli do wprowadzenia elementu drewna (w kolorze orzecha amerykańskiego) w postaci okładziny ściany nad blatem. To nawiązanie do podłogi, która sprawia, że biała kuchnia jest przytulna.

Położone w pobliżu morza mieszkanie składa się z dwóch pokojów, garderoby i łazienki. Jako że sama kuchnia jest pomieszczeniem bardzo małym, trzeba było zastosować kilka trików, by ją optycznie powiększyć. Architekt zaproponowała więc biele, lśniące, odbijające światło powierzchnie mebli, jasny blat oraz układ szafek z pionowymi podziałami.

Na wszystkie potrzebne akcesoria i artykuły spożywcze jest więc sporo miejsca. Pozostają one poza zasięgiem wzroku. W okolicy zlewozmywaka znajduje się też szafka z żaluzjowym systemem otwierania – dzięki temu można było wykorzystać wnękę na miejsce do przechowywania. Ściana nad blatem roboczym została natomiast obłożona jasnym kamieniem (na wys. 20 cm) oraz laminatem, nawiązującym do wyglądu drewna.

Podłogę w kuchni wyłożono włoskimi płytkami gresowymi na wysoki połysk, idealnie korespondującymi z kolorem zabudowy. Wnętrze zostało otwarte na jadalnię i strefę dzienną, w których wzrok przyciągają obrazy zakupione na aukcji młodej sztuki. Ciekawą anegdotą może być fakt, że obraz nad stołem w jadalni dopasowano do pomarańczowej lampy – to kolor, a nie treść decydowały o jego zakupie. Akcentem w jasnym, nowoczesnym wnętrzu jest żywy pomarańcz – barwa dodająca aranżacji energii.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz

Zdjęcia: Bartosz Jarosz, Stylizacja: Ewa Kozioł

 

PROJEKTANT

Małgorzata Galewska

Epoca - Pracownia Projektowa

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA