Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Biały stół został wykonany na zamówienie. Dobrano do niego krzesła „Grazia” włoskiej marki Fenice. Fot. Bartosz Jarosz.

Biały stół został wykonany na zamówienie. Dobrano do niego krzesła „Grazia” włoskiej marki Fenice. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 31 gru 2013 13:26 (aktualizacja: 31 gru 2013 13:52)

Mała kuchnia: funkcjonalna i elegancka

O tej kuchni można wiele powiedzieć, choć jest niewielka. W wielkim stylu wpasowała się w klimat eleganckiego salonu i wytwornej jadalni. Jest bowiem tak samo reprezentacyjna jak one.

Właściciele tego apartamentu wiedzieli, jaki klimat chcą osiągnąć w swoim kolejnym mieszkaniu. Posiadali bagaż doświadczeń wyniesiony z poprzedniego lokum, co tylko ułatwiło wykreowanie idealnej, nowej przestrzeni do życia.

Urządzanie wnętrz odbyło się pod czujnym okiem arch. Agnieszki Hajdas-Obajtek. Nie dziwi więc fakt, iż apartament został dopieszczony w każdym szczególe, a kuchnia jest perfekcyjna.

Świetnie zorganizowana

Niewielka przestrzeń kuchenna musiała być doskonale zorganizowana, by pomieścić wszelkie niezbędne sprzęty i stwarzać dobre warunki do przygotowywania potraw. Z drugiej strony szczególnie zadbano o to, by z łatwością można tu było utrzymać porządek. Chaos i nadmiar kuchennych gadżetów zburzyłyby elegancki klimat zbudowany w jadalni i części wypoczynkowej.

W dwóch kolorach

W strefie kuchennej rządzą dwa ciemne kolory – matowe wenge i lśniąca czerń. Pierwszy z nich pojawia się na frontach mebli kuchennych. Drugi – pod postacią blatów roboczych, okładziny na ścianach oraz sprzętu AGD. Domownikom zależało na dużej, czarnej lodówce oraz dopasowanych do niej kolorystycznie piekarniku i pochłaniaczu.

Okrągłe lampy

Cenną „biżuterię” całej strefy dziennej stanowi oświetlenie. Konsekwentnie zastosowano lampy nawiązujące formą do kuli: w salonie, przy sofie stanął klasyk designu „Arco”, zaprojektowany przez braci Castiglionich dla firmy Flos. Nad jadalnianym stołem zawieszono efektowny żyrandol łączący białe i srebrne kule. Kuchnia ma również swoje własne bryły idealne – parę srebrnych, wiszących na długich kablach lamp.

Dekoracja okna

Minimalistyczną aurę, którą wniosła kuchenna zabudowa, ociepla uszyta na zamówienie roleta w kolorze piaskowym. Dekoracja okna nawiązuje do barwy sofy z części salonowej.

Miejsce na przechowywanie

Zabudowa kuchenna sięga podwieszanego sufitu. Wkomponowana w nią spora ilość szuflad i szafek zapewnia doskonałą organizację kuchennych niezbędników. Wykorzystana do maksimum przestrzeń gwarantuje miejsce zastawom naczyń, szkła (kryją je białe szafki). W dolnych szufladach umieszczono akcesoria do gotowania oraz żywność. Wszystko jest pod ręką, a jednak ukryte... Na przykład przed wzrokiem gości czekających na kolację przy lśniącym, białym stole.

Tekst: Ireneusz Klimczak, Beata Leszczyńska.

 

PROJEKTANT

Agnieszka Hajdas-Obajtek

ArteDizain

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA