Biały stół został wykonany na zamówienie. Dobrano do niego krzesła „Grazia” włoskiej marki Fenice. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Biały stół został wykonany na zamówienie. Dobrano do niego krzesła „Grazia” włoskiej marki Fenice. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
31 gru 2013 13:26

Mała kuchnia: funkcjonalna i elegancka

O tej kuchni można wiele powiedzieć, choć jest niewielka. W wielkim stylu wpasowała się w klimat eleganckiego salonu i wytwornej jadalni. Jest bowiem tak samo reprezentacyjna jak one.

Właściciele tego apartamentu wiedzieli, jaki klimat chcą osiągnąć w swoim kolejnym mieszkaniu. Posiadali bagaż doświadczeń wyniesiony z poprzedniego lokum, co tylko ułatwiło wykreowanie idealnej, nowej przestrzeni do życia.

Urządzanie wnętrz odbyło się pod czujnym okiem arch. Agnieszki Hajdas-Obajtek. Nie dziwi więc fakt, iż apartament został dopieszczony w każdym szczególe, a kuchnia jest perfekcyjna.

Świetnie zorganizowana

Niewielka przestrzeń kuchenna musiała być doskonale zorganizowana, by pomieścić wszelkie niezbędne sprzęty i stwarzać dobre warunki do przygotowywania potraw. Z drugiej strony szczególnie zadbano o to, by z łatwością można tu było utrzymać porządek. Chaos i nadmiar kuchennych gadżetów zburzyłyby elegancki klimat zbudowany w jadalni i części wypoczynkowej.

W dwóch kolorach

W strefie kuchennej rządzą dwa ciemne kolory – matowe wenge i lśniąca czerń. Pierwszy z nich pojawia się na frontach mebli kuchennych. Drugi – pod postacią blatów roboczych, okładziny na ścianach oraz sprzętu AGD. Domownikom zależało na dużej, czarnej lodówce oraz dopasowanych do niej kolorystycznie piekarniku i pochłaniaczu.

Okrągłe lampy

Cenną „biżuterię” całej strefy dziennej stanowi oświetlenie. Konsekwentnie zastosowano lampy nawiązujące formą do kuli: w salonie, przy sofie stanął klasyk designu „Arco”, zaprojektowany przez braci Castiglionich dla firmy Flos. Nad jadalnianym stołem zawieszono efektowny żyrandol łączący białe i srebrne kule. Kuchnia ma również swoje własne bryły idealne – parę srebrnych, wiszących na długich kablach lamp.

Dekoracja okna

Minimalistyczną aurę, którą wniosła kuchenna zabudowa, ociepla uszyta na zamówienie roleta w kolorze piaskowym. Dekoracja okna nawiązuje do barwy sofy z części salonowej.

Miejsce na przechowywanie

Zabudowa kuchenna sięga podwieszanego sufitu. Wkomponowana w nią spora ilość szuflad i szafek zapewnia doskonałą organizację kuchennych niezbędników. Wykorzystana do maksimum przestrzeń gwarantuje miejsce zastawom naczyń, szkła (kryją je białe szafki). W dolnych szufladach umieszczono akcesoria do gotowania oraz żywność. Wszystko jest pod ręką, a jednak ukryte... Na przykład przed wzrokiem gości czekających na kolację przy lśniącym, białym stole.

Tekst: Ireneusz Klimczak, Beata Leszczyńska.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH