Kuchnia jest przestronna i bardzo jasna. To zasługa zarówno dużego okna, jak również intensywnej  i ciepłej kolorystyki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchnia jest przestronna i bardzo jasna. To zasługa zarówno dużego okna, jak również intensywnej i ciepłej kolorystyki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 lip 2012 13:41

Mała kuchnia. Ożyw ją kolorem!

Wyrazista, mocna i od razu przyciągająca wzrok. Czerwień, niczym energiczna dama w wieczorowej sukni, wkroczyła do tej przytulnej kuchni. I do dziś czaruje swym urokiem!

Właściciele bardzo dokładnie sprecyzowali oczekiwania. Nie chcieli spokojnego wnętrza w bezpiecznych beżach i brązach. Te – jak podkreślają – zostawili w starym mieszkaniu. Teraz przyszedł czas na zmiany i nowe, bardziej wyraziste, odważne rozwiązania. Pragnęli czegoś, co doda ich wnętrzu przysłowiowego „pazura”. Miejsce dla siebie musiał tu także znaleźć kolor czerwony. Z tym wyzwaniem zmierzyła się architekt Marta Kruk:

-Otwarcie właścicieli na wiele nietypowych pomysłów pozwoliło na zabawę kolorem, bryłą i fakturą. W efekcie powstało wnętrze proste, spokojne, ale pozbawione nudy. Trochę nowoczesne, trochę w stylu pop-art.

Gra kolorów odegrała tu ogromną rolę.

W kuchni najbardziej charakterystycznym elementem jest ściana w kolorze intensywnej czerwieni. Aby było nie tylko ładnie, ale i funkcjonalnie całą jej powierzchnię pokryto szkłem. Dzięki temu bez żadnego problemu można dbać o czystość.

-W tej kuchni zrezygnowano z popularnych, tradycyjnych płytek ceramicznych. Zastąpiło je szkło i kolor, który w każdej chwili, na życzenie właścicieli, może być inny – tłumaczy arch. Marta Kruk.

Czerwień dominuje, ale nie nuży. Elegancko komponuje się z bielą, jasnym dębem i odcieniami szarości.

Proste meble kuchenne

Nowoczesny charakter wnętrza podkreślają proste meble, bez zdobień, ale za to z mnóstwem szafek i szuflad. Właściciele chcieli mieć miejsce na schowanie dosłownie wszystkiego. W zasięgu wzorku nie mogły pozostawać żadne sprzęty ani kuchenne akcesoria. Są tu zarówno górne, jak i dolne szafki oraz wysoka zabudowa z lodówką, piekarnikiem i mikrofalówką.

Wszystkie meble wykonano na zamówienie z dwóch różnych materiałów, stanowiących doskonałe, harmonijne zestawienie. Lakierowany na wysoki połysk MDF w intensywnym czerwonym kolorze, zastosowany na górnych szafkach, uspokaja płyta laminowana w odcieniu dębu bielonego (dolne szafki i wysoka zabudowa). Szary blat dopełnił całość.

Kuchnia odgraniczona od salonu

Czerwień (z kuchni) wkracza też do salonu. Wszystko za sprawą układu obu pomieszczeń. Kuchnię od salonu oddziela niepełna ścianka działowa i barek. Takie rozwiązanie wyznacza granicę między pomieszczeniami, nie zamykając jednak żadnego z nich.

Siedząc w salonie czy w jadalni można swobodnie obserwować to, co dzieje się w kuchni. Obie przestrzenie przenikają się wzajemnie, a czerwień idealnie wtapia się w otoczenie, wprowadzając w dobry nastrój każdego dnia.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ferdynand, 2014-02-07 09:04:09

    ech, ta czerwień jest epicka, przynajmniej na fotkach, nie wiem czy by mnie nie drażniła, jakbym złapał jesienny spleen. A może redakcja mi powie co jest na ścianie za zlewem, bo to przecież nie płytki, a jakoś zabezpieczyć trzeba
  • domartstyl-pl, 2012-11-05 10:50:54

    świetna kuchnia, bardzo nowoczesna :)

POLECAMY W SERWISACH