Zobacz galerię [11 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
27 lip 2017 13:00

Mała kuchnia. Tak możesz ją urządzić

Urządzenie małej kuchni bywa problematyczne. Na szczęście są sprawdzone triki, dzięki którym nawet najmniejsze wnętrze stanie się modnym i funkcjonalnym miejscem.

Kuchnia jest przestrzenią, w której potrzebujemy najwięcej miejsca. Co zrobić, jeśli pomieszczenie jest małe i nieustawne? Jak je urządzić i zaplanować, aby spełniało najpotrzebniejsze funkcje? Są na to sposoby.

Urządzając małą kuchnię, warto pomyśleć o wysokiej zabudowie. Ciekawym rozwiązaniem będzie jeden wysoki słupek lub szafki wiszące poprowadzone aż do sufitu. Z pełną zabudową jednak nie należy przesadzać, bowiem zbyt duża ilość wysokich szafek i gładkich powierzchni, może optycznie zmniejszyć kuchnię, a tego chcielibyśmy uniknąć. Warto więc zabudowę zastosować metodą "pół na pół" - część wysokich szafek, a część niskich z wiszącymi. 

W małej kuchni najlepiej sprawdzą się jasne kolory frontów. Idealnym rozwiązaniem są biele, beże czy jasne szarości. Aby jasna kuchnia nie wydawała się zimna, można ją połączyć z elementami jasnego drewna, np. blatem lub dodatkami. Warto wybrać również fronty na wysoki połysk - optycznie powiększą one małe wnętrze, a do tego są proste do utrzymania w czystości. 

Więcej pomysłów na małą kuchnią szukaj TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH