Kuchnia jest jasna, mimo że nie ma w niej okna. Centralne miejsce zajmuje duży,
rozkładany stół. Niebieskie akcenty ożywiają stonowaną, biało-beżową kolorystykę.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kuchnia jest jasna, mimo że nie ma w niej okna. Centralne miejsce zajmuje duży, rozkładany stół. Niebieskie akcenty ożywiają stonowaną, biało-beżową kolorystykę.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
23 paź 2015 10:20

Mała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt

Kuchnia z dużym, wygodnym stołem to centrum tego małego mieszkania. Otwarte na salon i hol wnętrze jest jasne oraz bardzo przytulne.

Choć do kuchni światło naturalne dociera pośrednio, z okna w salonie, wnętrze wydaje się niezwykle jasne. To efekt użytej kolorystyki – bieli i beżów, ale także pomysłowego zastosowania światła sztucznego. Dekoracyjne oświetlenie LED jest ukryte w niszach podwieszanego sufitu oraz cokołach mebli. Gdy jest włączone, kuchnia nabiera blasku i finezyjnej lekkości. Wydaje się również wizualnie większa.

Nad stołem zawieszono nowoczesne lampy, z przezroczystymi kloszami ze szkła. Ich światło podkreśla wyjątkowy charakter jadalni, zaprojektowanej specjalnie do tego wnętrza.

Stół, wyposażony w rozkładany blat, ma bardzo prosty kształt. Jednym bokiem jest zamocowany do ciekawej konstrukcji z płyty gipsowo-kartonowej, która pełni funkcję nowoczesnego kredensu, a następnie przechodzi w efektowny, podwieszany sufit. Konstrukcja przesłania także wnętrze kuchni od strony drzwi wejściowych do mieszkania.

Kuchnię urządzono w stylu nowoczesnym. Meble są maksymalnie proste, z frontami wyposażonymi w prawie niewidoczne krawędziowe uchwyty (dolne szafki i wysoka zabudowa) lub w ogóle bez nich (górne szafki). Zabudowa kuchenna została usytuowana na planie litery L. Jedną jej część, ze strefami gotowania i zmywania, wykonano z białej, błyszczącej płyty meblowej, zaś drugą – wysoką zabudowę, z płyty fornirowanej drewnem w macie. Takie zestawienie sprawia, że białe meble, dodatkowo dekoracyjnie podświetlone od góry i dołu, są dyskretnie wyeksponowane, ale jednocześnie nie dominują. Wysoka zabudowa pozostaje na drugim planie, tworząc eleganckie, ciepłe w odbiorze tło dla jadalni.

To kuchnia stworzona dla młodej rodziny, w której można przygotowywać dania na mniejsze i większe spotkania przy stole. Imponująca jest ilość miejsca na przechowywanie. Górne szafki kończą się przy suficie. W wysokiej zabudowie, oprócz piekarnika, mikrofalówki i lodówki, znajdują się liczne carga oraz szafki na zapasy. Wszystko jest ukryte, a zarazem pod ręką. 

Projekt: arch. Agnieszka Zaremba, arch. Magdalena Kostrzewa-Świątek, Tissu Archiceture.
Tekst: Małgorzata Nietupska. 
Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH