Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancki aneks kuchenny w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Kolor pomarańczowy stanowi wspólny element - dyskretnie przenosi się z kuchni do salonu, gdzie stanowi tło dla wielkoformatowej fotografii zimowego lasu. Fot. Monika Filipiuk.

Elegancki aneks kuchenny w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Kolor pomarańczowy stanowi wspólny element -  dyskretnie  przenosi się z kuchni do salonu, gdzie stanowi tło dla wielkoformatowej fotografii zimowego lasu. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 02 gru 2011 10:37

Mała kuchnia w kawalerce: postaw na kolor

Kto nie lubi pomarańczy? Mają wszystko: intensywny kolor, kuszący zapach, cenne witaminy, a do tego inspirują. Śmiały pomarańcz od początku nie budził wątpliwości projektantki.

W niedużej kawalerce, gdzie nie było miejsca na typową kuchnię, praktyczną alternatywą okazał się aneks kuchenny. Dzięki temu na wspólnej przestrzeni udało się urządzić także salon i sypialnię. Kuchnia, chociaż niewielka, oferuje wszystko co niezbędne, łącznie ze stołem jadalnianym. Pomimo że jest on kontynuacją blatu roboczego, jego funkcja jest wyraźnie określona poprzez usytuowanie na niższym poziomie.

Takie rozwiązanie pozwoliło jednocześnie zaoszczędzić nieco miejsca. Najmocniejszy akcent stanową fronty szafek kuchennych w kolorze pomarańczowym, których błyszcząca, lakierowana powierzchnia pomaga wizualnie powiększyć wnętrze. Soczysty, pełen energii kolor powtarza się na fragmentach ściany i sufitu w salonie, podobnie jak geometryczny motyw koła na planie kwadratu.

Zdobi on zarówno sufit, jak i fronty szafek górnych. Ich wypełnienie stanowi barwne (brązowe) szkło witrażowe z dekoracyjnymi smugami.

Projektantka raz jeszcze sięgnęła po ten oryginalny materiał wybierając oświetlenie. Lampa nad stołem wykonana jest ze szkła witrażowego, którego niewielkie fragmenty zostały połączone w formę wykonanej ręcznie mozaiki.

Dekoratorskie zabiegi, polegające na powtórzeniach kolorów, materiałów i motywów ozdobnych, pozwoliły stworzyć spójną całość, co było konieczne w przypadku otwartej (a przy tym niewielkiej) i wielofunkcyjnej przestrzeni. Dbałość o szczegóły, reprezentacyjne materiały (lakierowany MDF, szkło witrażowe) oraz dodatki (biżuteryjne uchwyty meblowe) sprawiły, że kuchenny aneks stał się integralnym elementem wyjątkowego wnętrza.

PROJEKTANT

Jolanta Kwilman

Pracownia Architektury Wnętrz kwilman&walowski

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA