Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wykorzystanie w jadalni drewna ociepliło jej wygląd oraz sprawiło, że nabrała domowego charakteru. Z powodzeniem zmieści się w niej nawet 10 osób. Fot. Officine Gullo.

Wykorzystanie w jadalni drewna ociepliło jej wygląd oraz sprawiło, że nabrała domowego charakteru. Z powodzeniem zmieści się w niej nawet 10 osób. Fot. Officine Gullo.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 21 gru 2014 14:27 (aktualizacja: 22 gru 2014 08:15)

Mała kuchnia z jadalnią: wnętrze na luksusowym jachcie

Czy można podróżować, a zarazem czuć się jak u siebie w domu? Oczywiście! Pod warunkiem jednak, że mamy swój jacht z funkcjonalną a zarazem ciepłą kuchnią i jadalnią.

Kuchnia na jachcie nie zawsze musi być przestrzenią typowo roboczą, wyposażoną jedynie w niezbędne sprzęty. Dowodzi tego projekt amerykańskiej pracowni Officine Gullo, zrealizowany we współpracy ze Studiem Prima Design z Florencji. Strefa kulinarna na ekskluzywnym jachcie H630e jest nie tylko praktyczna, ale też posiada swój unikalny styl. To wnętrze gdzie spotyka się funkcjonalność z wyjątkową estetyką.

Punktem wyjścia do stworzenia takiej przestrzeni było przezwyciężenie koncepcji zintegrowanego wystroju, który z reguły jest wynikiem optymalizacji przestrzeni. Aby uzyskać jak najwięcej miejsca na jachcie, często rezygnuje się z estetycznego wyglądu, pozbawiając wnętrze autentycznego klimatu charakterystycznego dla prawdziwej domowej kuchni.

Kuchnia na jachcie H630e urzeka przytulnym i komfortowym wystrojem, uzyskanym poprzez staranny dobór materiałów i wykończenia. Ten oryginalny pomysł pozwala podróżować i podziwiać piękno morskiej panoramy, a zarazem czuć się jak w domu.

Projekt wykonany jest w całości na miarę jachtu, a wiec spełnia wszystkie standardy wagowe ustalone dla statków morskich. Do jego realizacji wykorzystano gruby stop aluminium z mosiądzem z wykończeniem w perłowym odcieniu szampana. Blaty wykonano natomiast ze stali szczotkowanej AISI 316. W nowoczesnej zabudowie ukryto płytę kuchenną, piekarnik, zmywarkę i lodówkę. Zainstalowany także system antywibracyjny, który zapewnia pełen komfort nawet wtedy, gdy fale są nieco bardziej wzburzone.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA