Całe mieszkanie urządzone jest w jednolitej stylistyce i palecie kolorów. Czerwono-biały aneks kuchenny stanowi jego integralną część. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Całe mieszkanie urządzone jest w jednolitej stylistyce i palecie kolorów. Czerwono-biały aneks kuchenny stanowi jego integralną część. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
31 gru 2013 12:26

Mała kuchnia z kolorem czerwonym

Kolory – jak potrawy – pobudzają, rozgrzewają i dodają energii. Wśród barw taką moc ma czerwień. Meble, dodatki i kuchenne akcesoria w tym kolorze zawsze dodadzą smaku.

Czy małe mieszkanie równa się mała kuchnia? Niestety tak. Tym trudniej zaplanować ją wygodnie i funkcjonalnie, a gdy ma postać aneksu przy salonie, ważne jest również zachowanie jednolitego stylu obu stref.

Otwarta na salon

Ta kuchnia – za sprawą palety wykorzystanych kolorów i materiałów – stała się integralną częścią otwartej przestrzeni dziennej. Dzięki wykorzystaniu z rozmachem czerwieni, jest również idealnym miejscem, aby zacząć dzień. Narożna zabudowa kuchenna została rozplanowana we wnęce, tak że od wejścia widoczna jest tylko strefa gotowania, a wcześniej – kącik jadalniany.

Czerwień w roli głównej

W samej kuchni rządzi czerwień: na frontach szafek górnych (o wysokości do sufitu), wykończeniu ściany nad blatem (szkło lakierowane), a także czerwonych naczyniach i akcesoriach wybieranych specjalnie do wyposażenia tej kuchni. Niezbędny balans zapewnia biała zabudowa dolna oraz wysoki front maskujący lodówkę, a także biały blat z konglomeratu.

Kolorystyczną kompozycję uzupełnia szary gres na podłodze, którego barwa koresponduje z kolorem wykorzystanym w zabudowie salonu.

Funkcjonalnie rozwiązania

Również od strony funkcjonalnej kuchnia spisuje się znakomicie. Zachowana została zasada trójkąta roboczego, którego wierzchołki stanowią główne sprzęty: płyta grzejna z piekarnikiem, zlewozmywak oraz lodówka. Dzięki temu prace kuchenne idą sprawnie, a po kuchni (także tak małej) można poruszać się wygodnie.

Nowoczesny styl

Wszystkie fronty meblowe wykonano z MDF-u i wykończono matowym lakierem, co nadaje nowoczesny, ale jednocześnie swobodny styl całej przestrzeni. Bez uchwytowy sposób otwierania szafek górnych umożliwiają nieco dłuższe od korpusów fronty. Z kolei szafek dolnych i szuflad – uchwyty. Ich neutralna forma oraz wykończenie, a także sposób mocowania pozwolił na udany mariaż dwóch różnych systemów otwierania szafek w jednej kuchni.

Tekst: Anna Usakiewicz. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH