Pomimo, że meble są stylizowane na te, które świeciły swoje tryumfy w poprzedniej epoce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawić je z nowoczesnymi sprzętami we wciąż bardzo modnym kolorze inox. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Pomimo, że meble są stylizowane na te, które świeciły swoje tryumfy w poprzedniej epoce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawić je z nowoczesnymi sprzętami we wciąż bardzo modnym kolorze inox. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 marz 2009 12:00

Mała pojemna kuchnia

Niepozorne wnętrze, umieszczone jakby nieco na uboczu życia rodzinnego, a dzięki temu tworzące własny, niepowtarzalny mikroklimat – maleńka, samotna wyspa, bez której nie da się żyć.

Przedstawiana kuchnia może posłużyć, jako przykład złamania powszechnie panującego przeświadczenia, że to wnętrze tworzy centrum każdego domu, że to właśnie w nim domownicy powinni kultywować życie rodzinne i przyjmować gości. A dlaczego kuchnia nie może być równie intymnym wnętrzem, jak chociażby sypialnia, czy łazienka? Ta właśnie taka jest – mieści się za matowymi drzwiami, które, po zasunięciu całkowicie ją zamykają, a przez to skutecznie oddzielają od tętniącego zazwyczaj życiem towarzyskim salonu. Co więcej, prezentowane wnętrze oferuje nam dodatkowo ciekawą podróż do czasów poprzedniej epoki, przy czym należy pamiętać, że wojaż ten nie powoduje zatracenia się w stylistyce lat 60. i 70., a po prostu pokazuje, że okres ten miał charakterystyczny, niezapomniany urok, który dobrze wykorzystany i odpowiednio połączony z nowoczesnością, potrafi zafascynować.

W chwili przekroczenia progu tej kuchni, uwagę przykuwają dwie podstawowe rzeczy: rozmiary pomieszczenia oraz jego oryginalna kolorystyka. To zadziwiające jak wiele można zmieścić na zaledwie kilku metrach kwadratowych. Tu jest wszystko, czego potrzeba w funkcjonalnej i praktycznej kuchni, przy czym każdy ze sprzętów rozmieszczony został tak pomysłowo, że zostaje dość miejsca na swobodne poruszanie się, nawet dla dwóch osób. Poza tym zaskakujące są rozwiązania kolorystyczne – barwa mebli i szafek bardzo przypomina okładzinę, jaką stosowano kilkadziesiąt lat temu, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się okazuje się, że to nie są żadne półśrodki, a egzotyczne drewno zebrano, które wykończono tak, aby przypominało stare meble.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • urszula, 2011-07-17 00:32:30

  Najprościej jest zwrócić się do dobrej pracowni stolarskiej w celu wykonania mebla - te zazwyczaj dysponują bardzo dużym wyborem gatunków drewna i fornirów. Akurat fornir zebrano jest bardzo "przyjemny" w obróbce i ładnie wygląda. Przy fornirze ( najpopularniejsza opcja) warto zwrócić uwagę na to, czy fornir jest naturalny, czy modyfikowany komputerowo (gorsza opcja, choć tańsza), oraz na sposób wykończenia powierzchni (różne lakiery, różny efekt).  Są też sklepy sprzedające drewno i fornir wielu rodzimych i egzotycznych gatunków drzew.
 • Zainteresowana, 2011-07-14 19:30:10

  No nie wiem
 • kiekrz, 2009-05-20 17:18:27

  A gzie mozna kupic taki wzór drewno?
 • placebo, 2009-04-27 10:34:04

  troche nie na temat ale... zastanawiam sie czy ółki np. na ksiazki wykonane we wnekach są w stanie utrzymać duze obciążenie. Sama mam ochotę na takie rozwiazanie w domu, ale boję się, ze skończy się to załamaniem płyt...
 • happy, 2009-03-29 21:48:29

  Cudowny wzór drewna. Kojarzy mi się z latami 50-tymi. Bardzo chciałabym mieć coś takiego.

POLECAMY W SERWISACH