Nieskazitelnie czysta forma mebli kuchennych z kolekcji   Segmento marki Poggenpohl wymagała specjalnej oprawy. Wyeksponowano je na tle betonowej, surowej ściany wykonanej przez artystę plastyka Arkadiusza Śliwowskiego. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nieskazitelnie czysta forma mebli kuchennych z kolekcji Segmento marki Poggenpohl wymagała specjalnej oprawy. Wyeksponowano je na tle betonowej, surowej ściany wykonanej przez artystę plastyka Arkadiusza Śliwowskiego. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 paź 2010 10:03

Migdały w białej czekoladzie

Pewne smaki zarezerwowane są wyłącznie dla koneserów. Niedookreślone nuty i „trudne” formy potrzebują bowiem wyczulonych zmysłów...

W tej aranżacji pojęcie nadmiaru nie funkcjonuje. Surowa w każdym calu. Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia, w której można wyczarować przepych..., ale wyłącznie kulinarny!
Inspiracji podczas jej tworzenia szukano w modernistycznych konstrukcjach, bryłach o doskonałych formach. Efekt: czysta, niezakłócona prostota; tutaj można schronić się przed szumem wielkiego miasta. Tonizująca biel i bezwzględna czystość formy nie rozpraszają uwagi. Gotowanie zaczyna nabierać tu mocy terapeutycznej, wyciszającej, a poranna kawa przy drewnianym stole również sprawi, że do tej chwili będzie się chciało wracać myślami w ciągu dnia, by uciec od zgiełku. Akcentem, który zdominował strefę kuchenną, jest betonowa, surowa ściana przechodząca w podwieszany sufit. Wykonany techniką malarską, przez artystę plastyka Arkadiusza Śliwowskiego, beton jest zjawiskowym elementem, rodzajem współczesnej rzeźby – obiektu do podziwiania. Ponadto ten surowy pas, w kształcie litery L, eksponuje zabudowę kuchenną oraz w sufitowej części stanowi bazę dla industrialnego oświetlenia – technicznych reflektorów. Tworzy także swoistą ramę dla roboczej części strefy kuchennej.

Ekstrawagancji i nuty drapieżności (bo nowocześnie to nie oznacza nudno) dodają również wiszące szafki z lustra satynowego oraz lampa sufitowa o bardzo technicznej konstrukcji, eksponującej jej kable i oprawę żarówki. Kuchnia, mimo otwartego charakteru, jest wyraźnie podzielona na strefy dedykowane różnym czynnościom. Część roboczą, po jednej stronie, tworzy system szafek, szuflad, blatów z płytą grzewczą – to idealna przestrzeń do gotowania. Po drugiej zaś stronie, na blacie wyspy kuchennej, można przygotować sałatkę, czy podać drobne przekąski domownikom siedzącym przy niewielkim stole z trzema krzesłami. Lodówka i piekarnik zostały umieszczone w zabudowie, znajdującej się w jednym z dwóch przejść do kuchni. Na obiady i domowe przyjęcia zarezerwowana jest strefa jadalniana z przestronnym, szklanym stołem. Tutaj też ustawiono sporą komodę, która mieści obrusy, zastawy i sztućce.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-14 18:23:42

    Naprawdę ciekawe, SUPER!

POLECAMY W SERWISACH