Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wnętrze zostało urządzone z żelazną konsekwencją, dzięki czemu aranżacja apartamentu jest spójna i żaden element nie wyłamuje się z przyjętej konwencji. Fot. Bartosz Jarosz.

Wnętrze zostało urządzone z żelazną konsekwencją, dzięki czemu aranżacja apartamentu jest spójna i żaden element nie wyłamuje się z przyjętej konwencji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 cze 2013 09:57

Minimalistyczna biała kuchnia: nowoczesna aranżacja

Obiad prawie w chmurach i doprawiony pejzażem siedziby polskich królów. Albo z widokiem na ogień płonący na biokominku. W takich okolicznościach nie warto się spieszyć przy posiłkach. Nowoczesna, biała kuchnia z jadalnią inspiruje do niespiesznych chwil spędzanych razem.

Kuchnia znajduje się na 8. piętrze wieżowca, z którego okien można podziwiać widok na Wawel w Krakowie. Wspaniały krajobraz dosłownie wchodzi do nowoczesnego wnętrza, jak żywy obraz zmieniający się w rytm pór roku.

Aranżacja kuchni jest minimalistyczna, z paletą kolorów ograniczonych do kilku: bieli, czerni i metalicznej szarości, ale ocieplonych drewnem palisandru na podłodze.

Biokominek na ósmym piętrze: to się sprawdza!

Na specjalne życzenie właścicieli, na pograniczu stref kuchenno-jadalnianej oraz salonu, został zainstalowany biokominek (nie wymagał podłączenia do komina, co byłoby niemożliwe w wieżowcu). Płonący ogień, tak jak pejzaż za oknami, również tworzy dynamiczny obraz – zawsze inny, intrygujący, ciepły. Obudowę kominka pomalowano czarną farbą tablicową.

Ta sama farba pojawia się także na ścianie w kuchni. Dlatego można na niej zostawić wiadomość czy zanotować przepis. Zabudowa kuchni ma modny układ horyzontalny, subtelnie zaakcentowany podłużną niszą oświetleniową w podwieszanym suficie. Osią kompozycji jest biała, gruba linia dolnej zabudowy, wtapiająca się w szeroki pas z równie jasnych płytek na podłodze.

Ścianę tuż nad antracytowym blatem chroni wąski prostokąt okładziny ze stali szlachetnej. Całość wieńczy delikatna kreska białych górnych szafek, pod którymi zainstalowano oświetlenie LED. Nowoczesna aranżacja jest niezwykle lekka w odbiorze i elegancko wycofana na drugi plan. Wzrok skupia równie biała jadalnia: z dużym stołem i krzesłami o futurystycznych kształtach.

PROJEKTANT

Agnieszka Burzykowska-Walkosz

Studio Formy

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA