Wnętrze zostało urządzone z żelazną konsekwencją, dzięki czemu aranżacja apartamentu jest spójna i żaden element nie wyłamuje się z przyjętej konwencji. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Wnętrze zostało urządzone z żelazną konsekwencją, dzięki czemu aranżacja apartamentu jest spójna i żaden element nie wyłamuje się z przyjętej konwencji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 cze 2013 09:57

Minimalistyczna biała kuchnia: nowoczesna aranżacja

Obiad prawie w chmurach i doprawiony pejzażem siedziby polskich królów. Albo z widokiem na ogień płonący na biokominku. W takich okolicznościach nie warto się spieszyć przy posiłkach. Nowoczesna, biała kuchnia z jadalnią inspiruje do niespiesznych chwil spędzanych razem.

Kuchnia znajduje się na 8. piętrze wieżowca, z którego okien można podziwiać widok na Wawel w Krakowie. Wspaniały krajobraz dosłownie wchodzi do nowoczesnego wnętrza, jak żywy obraz zmieniający się w rytm pór roku.

Aranżacja kuchni jest minimalistyczna, z paletą kolorów ograniczonych do kilku: bieli, czerni i metalicznej szarości, ale ocieplonych drewnem palisandru na podłodze.

Biokominek na ósmym piętrze: to się sprawdza!

Na specjalne życzenie właścicieli, na pograniczu stref kuchenno-jadalnianej oraz salonu, został zainstalowany biokominek (nie wymagał podłączenia do komina, co byłoby niemożliwe w wieżowcu). Płonący ogień, tak jak pejzaż za oknami, również tworzy dynamiczny obraz – zawsze inny, intrygujący, ciepły. Obudowę kominka pomalowano czarną farbą tablicową.

Ta sama farba pojawia się także na ścianie w kuchni. Dlatego można na niej zostawić wiadomość czy zanotować przepis. Zabudowa kuchni ma modny układ horyzontalny, subtelnie zaakcentowany podłużną niszą oświetleniową w podwieszanym suficie. Osią kompozycji jest biała, gruba linia dolnej zabudowy, wtapiająca się w szeroki pas z równie jasnych płytek na podłodze.

Ścianę tuż nad antracytowym blatem chroni wąski prostokąt okładziny ze stali szlachetnej. Całość wieńczy delikatna kreska białych górnych szafek, pod którymi zainstalowano oświetlenie LED. Nowoczesna aranżacja jest niezwykle lekka w odbiorze i elegancko wycofana na drugi plan. Wzrok skupia równie biała jadalnia: z dużym stołem i krzesłami o futurystycznych kształtach.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • lola, 2013-08-06 11:23:27

    Prosze powiedzcie mi gdzie moge dostac taka stal na ściane ;)??
  • anitra, 2013-06-16 14:41:42

    Wspaniała, minimalistyczna kuchnia. Biel nadaje jej wrażenie sterylności, zaź czerń dodaje klasy i charakteru. Zaprojektowaną mam podobną kuchnię u siebie, dodatkowo jeszcze zainspirował mnie ten aluminiowy laminat na ścianie. Fantastycznie wkomponował się w całość. Wyrazy uznania dla projektanta!!!

POLECAMY W SERWISACH