Wnętrze ma czystą, ładną formę. Oszczędną, prostą, ale nie pozbawioną subtelnej elegancji. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Wnętrze ma czystą, ładną formę. Oszczędną, prostą, ale nie pozbawioną subtelnej elegancji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
27 sty 2014 05:58

Minimalistyczna kuchnia: królestwo gotowania

Od razu widać, że w tej nowoczesnej, minimalistycznej kuchni rządzi ład i porządek. I od razu widać, że dominują w niej proste, geometryczne formy.

Kuchnia zajmuje niezwykle ważne miejsce w otwartej przestrzeni dziennej. Nie mogło być inaczej. Skoro ogromną pasją właścicieli jest właśnie gotowanie – czasem we własnym dom, czasem zaś na specjalnych kursach we Włoszech, Grecji, Anglii czy w innym zakątku świata. Do projektu kuchni architektki podeszły więc kreatywnie.

Dwie strefy: robocza i reprezentacyjna

Przestrzeń kuchni została podzielona na dwie części: roboczą i reprezentacyjną. W pierwszej znajdują się liczne szafki i szuflady, zapewniające sporo miejsca na przechowywanie oraz wszystkie niezbędne sprzęty, łącznie z profesjonalnym piecem konwekcyjnym, bez których gotowanie czy smażenie nie byłoby możliwe.

W drugiej części centralnym punktem jest duża wyspa, będąca wygodnym, funkcjonalnym miejscem przyrządzania posiłków. Umieszczono w niej liczne szafki, szuflady oraz winiarka. Wygospodarowano również miejsce na zlewozmywak i płytę indukcyjną.

Obie przestrzenie zostały od siebie oddzielone przesuwnymi drzwiami. Jeśli chcemy schować cały kuchenny bałagan wystarczy je zamknąć i gotowe. Nie trzeba od razu sprzątać, a wszystko i tak zostanie ukryte przed wzorkiem gości.

W stylu minimalistycznym

O ile część roboczą można całkowicie schować, tak reprezentacyjną już nie. Płynnie łączy się ona bowiem z jadalnią i salonem, stanowiąc wspólną przestrzeń, również pod względem stylistycznym.

Kuchni nadaną prostą, minimalistyczną formę, w której króluje ład i harmonia. Jest lekka, świeża i emanuje czystością. Chłodny w odbiorze granit i trawertyn równoważy ciepłe, jasne drewno dębu o ładnej, delikatnej fakturze. Naturalne materiały fajnie uzupełniają spokojne, stonowane kolory, konsekwentnie zastosowane w całej przestrzeni dziennej.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Waldemar, 2014-01-28 11:10:25

    taaak, znaczy się w tym domu są dwie kuchnie, jedna na wyspie i druga ukryta. Zwłaszcza ta druga wygląda jak laboratorium. Mleko w niej nie skiśnie.

POLECAMY W SERWISACH