Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wnętrze ma czystą, ładną formę. Oszczędną, prostą, ale nie pozbawioną subtelnej elegancji. Fot. Bartosz Jarosz.

Wnętrze ma czystą, ładną formę. Oszczędną, prostą, ale nie pozbawioną subtelnej elegancji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 27 sty 2014 05:58 (aktualizacja: 27 sty 2014 17:35)

Minimalistyczna kuchnia: królestwo gotowania

Od razu widać, że w tej nowoczesnej, minimalistycznej kuchni rządzi ład i porządek. I od razu widać, że dominują w niej proste, geometryczne formy.

Kuchnia zajmuje niezwykle ważne miejsce w otwartej przestrzeni dziennej. Nie mogło być inaczej. Skoro ogromną pasją właścicieli jest właśnie gotowanie – czasem we własnym dom, czasem zaś na specjalnych kursach we Włoszech, Grecji, Anglii czy w innym zakątku świata. Do projektu kuchni architektki podeszły więc kreatywnie.

Dwie strefy: robocza i reprezentacyjna

Przestrzeń kuchni została podzielona na dwie części: roboczą i reprezentacyjną. W pierwszej znajdują się liczne szafki i szuflady, zapewniające sporo miejsca na przechowywanie oraz wszystkie niezbędne sprzęty, łącznie z profesjonalnym piecem konwekcyjnym, bez których gotowanie czy smażenie nie byłoby możliwe.

W drugiej części centralnym punktem jest duża wyspa, będąca wygodnym, funkcjonalnym miejscem przyrządzania posiłków. Umieszczono w niej liczne szafki, szuflady oraz winiarka. Wygospodarowano również miejsce na zlewozmywak i płytę indukcyjną.

Obie przestrzenie zostały od siebie oddzielone przesuwnymi drzwiami. Jeśli chcemy schować cały kuchenny bałagan wystarczy je zamknąć i gotowe. Nie trzeba od razu sprzątać, a wszystko i tak zostanie ukryte przed wzorkiem gości.

W stylu minimalistycznym

O ile część roboczą można całkowicie schować, tak reprezentacyjną już nie. Płynnie łączy się ona bowiem z jadalnią i salonem, stanowiąc wspólną przestrzeń, również pod względem stylistycznym.

Kuchni nadaną prostą, minimalistyczną formę, w której króluje ład i harmonia. Jest lekka, świeża i emanuje czystością. Chłodny w odbiorze granit i trawertyn równoważy ciepłe, jasne drewno dębu o ładnej, delikatnej fakturze. Naturalne materiały fajnie uzupełniają spokojne, stonowane kolory, konsekwentnie zastosowane w całej przestrzeni dziennej.

PROJEKTANT

Agnieszka Komorowska-Różycka

Nasciturus Design


Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska - Różycka

Nasciturus Design

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA