Nowoczesna kuchnia jest jednocześnie ciepła w odbiorze. Dominującą czerwień neutralizuje stonowana kolorystyka podłogi. Barowe stołki z siedziskami z czerwonej skóry idealnie uzupełniają wnętrze. Fot. Marcin Łukaszewicz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia jest jednocześnie ciepła w odbiorze. Dominującą czerwień neutralizuje stonowana kolorystyka podłogi. Barowe stołki z siedziskami z czerwonej skóry idealnie uzupełniają wnętrze. Fot. Marcin Łukaszewicz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 marz 2009 19:48

Mocne akcenty

Niewiele osób na etapie remontu lub urządzania kuchni zastanawia się nad kolorystyką ścian. Czasem okazuje się jednak, że potrafi ona całkowicie zawładnąć charakterem wnętrza.

Prezentowana 11-metrowa przestrzeń została stworzona z myślą o młodych inwestorach, którzy pragnęli rozwiązań odważnych i zaskakujących. W ich zamierzeniach kuchnia wraz z salonem miała stanowić otwartą przestrzeń. Okazało się jednak, że nie jest to możliwe. Całkowite połączenie uniemożliwiała znajdująca się między tymi dwoma pomieszczeniami łazienka, która prawie całą kilkumetrową bryłą „wkracza” w przestrzeń kuchni. Likwidacja jej nie wchodziła w grę, więc projektantka postąpiła zgodnie z zasadą, która głosi – jeśli nie można ukryć wady należy uczynić z niej walor dekoracyjny. Projektantka posunęła się jeszcze dalej i otoczyła toaletę okrągłą zabudową i wygospodarowała w niej miejsce od strony kuchni na blat, pełniący jednocześnie rolę stolika śniadaniowego, natomiast od salonu zainstalowany został kominek.

Obłej zabudowie nadano czerwoną, karmazynową barwę, która zdominowała też kolorystykę ścian w kuchni. Tam z intensywną czerwienią zestawiono połyskującą stal. Wykonano z niej okładzinę między górnym, a dolnym ciągiem szafek, która zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem i zachlapaniem. Dodatkowy mocny akcent wprowadzają też ciemne fronty kuchenne przeplatane aluminiowymi listwami. Intensywność wszystkich elementów łagodzą waniliowe wielkoformatowe tafle ceramiczne i fronty szafek wiszących.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-05 15:14:15

  SUPER! Bardzo, bardzo mi się podoba
 • Shaman014, 2009-03-06 09:26:54

  fajne, charakterystyczne, do zapamietania
 • Kiwaczek, 2009-03-04 13:05:25

  Wreszcie trochę więcej czerwieni, mojego ulubionego koloru:)
 • Margolcia, 2009-03-04 13:01:27

  Bardzo mi się podoba, super kolory i rozmieszczenie kuchni

POLECAMY W SERWISACH