Zabudowa kuchenna wykonana została z lakierowanego MDF-u w dwóch kolorach: białym i fioletowym. Typowe uchwyty zastąpiły tu podfrezowania we frontach. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Zabudowa kuchenna wykonana została z lakierowanego MDF-u w dwóch kolorach: białym i fioletowym. Typowe uchwyty zastąpiły tu podfrezowania we frontach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
18 marz 2014 05:08

Modna biała kuchnia. Ożyw ją kolorem

Biel w duecie z intensywnym, bakłażanowym fioletem doskonale pasuje do jasnej, przestronnej kuchni. Tworzy ciekawy i bardzo apetyczny zestaw.

Aranżacja kuchni oparta jest na dwóch kolorach: białym i fioletowym. Ten dynamiczny duet nadał przestrzeni niezwykły i oryginalny charakter. Biel ładnie podkreśla otwartość wnętrza i wnosi do niego lekki, świeży powiew. Stała się także doskonałym tłem dla apetycznego fioletu w odcieniu intensywnego bakłażanu, który został zastosowany zarówno na ścianie, jak i na meblach. W otoczeniu bieli tak mocny kolor jeszcze bardziej wybija się na tle całości. Wnętrze ociepla jasna, drewniana podłoga i tapicerowane krzesła w ciemnym, szarym kolorze.

Pojmena kuchnia: liczne szafki, szuflady

Kuchnia zapewnia komfortowe warunki do gotowania i sporo miejsca na przechowywanie. Pojemna jest zarówno dolna, jak i górna zabudowa. Obie skrywają liczne szafki i szuflady pozwalające na schowanie wszystkiego co niezbędne. Jest jeszcze wysoka zabudowa, która za fioletowymi, gładkimi frontami skrywa lodówkę oraz dodatkową półkę.

Wyspa w kuchni

Kuchnia znajduje się we wspólnej, otwartej przestrzeni dziennej. Nie pozostaje jednak całkowicie na widoku. Od strony salonu przysłania ją niewielka ścianka, natomiast nieformalnym elementem oddzielającym przestrzeń kuchenną od tej przeznaczonej na jadalnię jest wyspa. Stoi ona dokładnie na krawędzi tych dwóch stref. Swoją kolorystyką i prostą formą nie dominuje jednak nad całością wnętrza.

Z praktycznego punktu widzenia taka lokalizacja wyspy okazała się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jeśli trzeba pełni ona funkcję stołu, na którym można zjeść szybkie śniadanie czy wypić filiżankę kawy, po południu staje się centrum gotowania, wieczorem zaś skupia życie towarzyskie.

Od strony jadalni wyspa wykończona jest gładkim, lakierowanym panelem, od strony kuchni jest już bardziej praktycznie – umieszczono w niej szuflady, szafki oraz półkę na wino.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-18 19:51:23

    Ciekawe i apetyczne połączenie, jak najbardziej podoba mi się.

POLECAMY W SERWISACH