Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zabudowa kuchenna (Vilis, Nikom) wykonana została z litego drewna olchy. Fot. Monika Filipiuk.

Zabudowa kuchenna (Vilis, Nikom) wykonana została z litego drewna olchy. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:48)

Może filiżankę herbaty?

Kruchość i lekkość mgły to wstęp do czegoś znacznie poważniejszego... powściągliwości i wychowania z zasadami. Wszystkie te cechy doskonale oddają charakter anglosaskiego stylu.

Kuchnia aranżowana w stylu retro, wprowadza w klimat z innej epoki. Poczynając od rustykalnych mebli, po każdy detal, który został tu konsekwentnie dostosowany do stylizacji, nawiązującej do dawnych wnętrz anglosaskich. Jasne rustykalne meble stanowią główny element aranżacji. „Postarzana” zabudowa z szufladkami, witrynami i ażurowymi frontami, doskonale kryje nowoczesne sprzęty kuchenne, a efektownie eksponuje stylową porcelanę. Meble są powściągliwe w formie, a ich subtelną dekoracją są porcelanowe gałki i uchwyty. Krucha kolekcja naczyń została w ciekawy sposób wyeksponowana, a jednocześnie po prostu bezpiecznie ustawiona, tak by była w każdej chwili dostępna i nie stłukła się podczas przygotowania posiłków. Filiżanki, kubeczki, sosjerki i talerze do codziennego użytku zawsze są pod ręką – schowane w specjalnie zaprojektowanych szufladach, ustawione w przegródkach (nad zlewem na talerze), na półeczkach.

Jedyne sprzęty kuchenne, które nie zostały ukryte za ażurowymi frontami zabudowy, to piekarnik retro ze złotym eleganckim uchwytem oraz płyta ceramiczna, którą dyskretnie umieszczono we wnęce za szafką. Urządzonej „po angielsku” kuchni uroku dodają oryginalne kafle, którymi wyłożono ściany nad blatami roboczymi. Przedstawione na nich scenki rodzajowe są stylizowane na słynne XVII-wieczne fajanse z holenderskiego Delft. W oczekiwaniu aż boczek nabierze złocistego koloru, możemy studiować podobne scenki właściwie z dowolnego miejsca kuchni, gdyż pojawiają się one także na zasłonach i na porcelanie...

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (9) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA