Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wnętrze kuchni i sypialni dzielą szklane, przesuwne drzwi. Kuchenna zabudowa to połączenie forniru wenge, szkła i stalowych wykończeń. Fot. Bartosz Jarosz.

Wnętrze kuchni i sypialni dzielą szklane, przesuwne drzwi. Kuchenna zabudowa to połączenie forniru wenge, szkła i stalowych wykończeń. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 08 cze 2009 12:14 (aktualizacja: 19 gru 2013 13:00)

Na miarę singla

Gotowanie z całą pewnością nie należy do jego ulubionych zajęć, zresztą rzadko bywa w domu. Ale kuchnia, choćby najmniejsza, bywa przydatna. Tak powstał aneks, który na niewielkiej powierzchni mieści wszystko, co w kuchni niezbędne.

Blisko pięćdziesięciometrowe mieszkanie mieści cały prywatny świat młodego, zapracowanego mężczyzny. Wnętrze w dużej mierze jest otwartą przestrzenią, choć niektóre pomieszczenia – w razie potrzeby - można zamknąć za pomocą drzwi przesuwnych. Jednym z nich jest kuchnia. Usytuowana nietypowo, w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni, jest raczej zamkniętym aneksem niż kuchnią z prawdziwego zdarzenia. Takie było zresztą życzenie jej właściciela, który w ogóle niewiele czasu spędza w domu, a kuchnia jest jedynie od czasu do czasu przydatnym zapleczem. Do kuchni prowadzi całkowicie otwarte wejście z holu oraz z sypialni – tutaj granicą są przesuwne drzwi, wykonane z mlecznego szkła poprzecinanego brązowymi wstawkami. Kuchenna zabudowa ustawiona została na planie litery „L”; jej krótszy bok wypełnia ścianę pod oknem. Znalazły się tu wszystkie, ergonomicznie rozmieszczone, najważniejsze elementy wyposażenia: w centrum płyta grzejna z piekarnikiem, po prawej jednokomorowy zlewozmywak, a tuż przy wejściu od strony holu zabudowana lodówka.

Podobnie jak całe mieszkanie, kuchnia utrzymana jest w stonowanych, spokojnych kolorach - dominują brązy i kontrastowe wobec nich jasne beże. Meble mają nowoczesną, kubiczną formę, szafki dolne wykończone są egzotycznym fornirem wenge, fronty szafek wiszących wykonane są zarówno z płyty fornirowanej, jak i z matowego szkła. Tafle mlecznego szkła są też praktycznym i efektownym sposobem zabezpieczenia ściany nad blatem i płytą grzejną. Celowym zabiegiem było wykorzystanie tych samych materiałów, z których wykonane są szafki, również w oddzielających kuchnię przesuwnych drzwiach. Tłem dla nich są jasnobeżowe płytki na podłodze i pomalowana na podobny kolor ściana. Harmonia i wyciszenie są tu najważniejsze.

PROJEKTANT


Katarzyna Żukowska

Żukowska wnętrza

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA