Perfekcyjna elegantka gotowa do przyjęcia gości: zasiądą na wykonanych na zamówienie (przez 
firmę Decodore) klasycznych berżerkach. Na podłodze parkiet z drewna egzotycznego wenge. Ściany w jadalni wykończone tapetą firmy Arte. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Perfekcyjna elegantka gotowa do przyjęcia gości: zasiądą na wykonanych na zamówienie (przez firmę Decodore) klasycznych berżerkach. Na podłodze parkiet z drewna egzotycznego wenge. Ściany w jadalni wykończone tapetą firmy Arte. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 lis 2012 11:45

Na wysokich obcasach

To wnętrze jest jak kobieta: eleganckie w każdym calu, wytworne, elektryzujące... Efektowna kuchnia połączona z jadalnią wydaje się być stworzona do przyjmowania gości. Wprawdzie nie gotuje się tu często, ale zawsze na wysokich obcasach.

Niewielka, połączona z jadalnią kuchnia jest, podobnie jak całe mieszkanie, wyjątkowa. Elegancka, a nawet nieco wytworna aranżacja na każdym kroku ujmuje spójnością, dbałością o najmniejsze szczegóły, a jako całość - wywołuje spore wrażenie. Naznaczone silną osobowością właścicielki wnętrze – z pozoru zbudowane z odległych stylistycznie elementów – tworzy harmonijną całość. Uwagę zwraca kolekcja malarstwa („Wariacje ze wstążką” autorstwa Waldemara Marszałka, kompozycja 14 obrazów na płótnie) nad stołem w jadalni, niepowtarzalny, wykonany przez artystę Pawła Grunerta stół (szklany blat wsparty na drewnianych, ręcznie rzeźbionych nogach) oraz oryginalny, odrestaurowany żyrandol „Maria Teresa”, który zdobi wnętrze niczym biżuteria.

Dla zwiększenia powierzchni użytkowej i maksymalnej funkcjonalności zlokalizowanej w głębi mieszkania kuchni, stworzona została wnęka w ścianie na wysoką zabudowę z lodówką oraz piekarnikiem i ekspresem do kawy marki Siemens. Pozostała zabudowa kuchni została ograniczona do szafek dolnych, nad którymi efektownie góruje biały okap. Wśród kuchennych mebli z frontami z białego, lakierowanego MDF-u przeważają szuflady: funkcjonalne oraz markowane fonty (jak np. na krótszym boku półwyspu), które gwarantują harmonijny układ oraz efektownie „wywijają się” na zewnątrz. Sam półwysep natomiast obsadzony został w kilku rolach. Oferuje miejsce do przygotowywania posiłków oraz zapewnia komfortowe warunki do zmywania: w kamiennym blacie zamontowano obszerną, podwieszaną komorę zlewozmywaka, efektowną baterię z dwiema wylewkami, a pod blatem – zmywarkę. Wyposażony - od strony jadalni - w szuflady przeznaczone do przechowywania serwisu obiadowego doskonale sprawdza się jako nowoczesny kredens.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH